Haber Detayı
14 Ocak 2021 - Perşembe 00:27 Bu haber 1472 kez okundu
 
Genç Başkan'dan Engelli Öğretmenlere Engel Olmayın Çağrısı
Saadet Parti Gençlik Kolları Başkanı Muhammed Yusuf Tokmak Şubat ayında yapılacak olan öğretmen atamalarında engelli öğretmenlerin göz ardı edilmemesi hususuna dikkat çekti.
SİYASET Haberi
Genç Başkan'dan Engelli Öğretmenlere Engel Olmayın Çağrısı

                                             

 

Engelsiz Bir Hayat için 4000 engelli öğretmen ataması yapılmalıdır! Çağrısında bulunan Saadet Partisi Gençlik Kolları Şanlıurfa İl Başkanı Muhammed Yusuf Tokmak açıklamasına şu sözlerle devam etti;

 

‘’Engelli memurların, öğretmenlerin istihdam edilmesi bir gerekliliktir. Engelli kardeşlerimizin hayatın içinde ve devlet görevinde kendini bulması ise elzemdir yüzden Milli Eğitim Bakanlığı da engelli öğretmenlerin göreve yerleşmesini hassasiyetle sağlamalıdır.

 

Atama bekleyen Engelli Öğretmen kardeşlerimiz bilindiği üzere zor şartlarda eğitim görüp üstün bir gayret ortaya koyuyorlar, hayata bağlanma azmini bizlere örnek bir şekilde gösteren bu kardeşlerimizin sesini duyun ve önünde ki engelleri kaldırın!’’ İfadelerine yer verdi.

 

 

Bu sebeple Şubat ayında açıklanması beklenen engelli öğretmen kadrosunun 4000 olarak belirlenmesini atama bekleyen engelli öğretmen kardeşlerimiz talep ediyorlar. Bu talebe kulak verin!...

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı