Haber Detayı
03 Ocak 2019 - Perşembe 15:05 Bu haber 1643 kez okundu
 
Gap Vadisi ile yeşil alanlar artıyor
Büyükşehir Belediyesinin en büyük yeşil projesi olan GAP Vadisi Millet Bahçesi projesinin etapları bir bir tamamlanıyor. Yapımı tamamlanan GAP Vadisi 2. ve 5. Etap projeleri yarın saat 15.00’de düzenlenecek olan törenle vatandaşların hizmetine sunuluyor.
YAŞAM Haberi
Gap Vadisi ile yeşil alanlar artıyor

Şanlıurfa’nın yeşil alan sorunu ortadan kaldırmak amacıyla yeşil alan projeleri ile çalışmalar yürüten Büyükşehir Belediyesi yaptığı 3.5 Milyon metrekarelik GAP Vadisi projesi ile Şanlıurfa’nın gelişimi ve dönüşümünü sağlıyor.

 

GAP VADİSİ 2. ETAP

Şanlıurfalıların spor ile iç içe olmaları için spora ve tesisleşmeye büyük yatırımlar yapan Büyükşehir Belediyesi yarın hizmete sunacağı 42 Bin metrekarelik GAP Vadisi 2. Etap’ta Futbol sahaları, tenis kortları, basketbol sahaları, Voleybol Sahaları, yürüyüş yolları, dinlenme alanları ile GAP Vadisine gelen vatandaşlar için 302 araçlık otoparkı hizmete sunacak.

 

GAP VADİSİ 5.ETAP

75 Bin metrekaresi yeşil alan olmak üzere toplam ’da 110 bin metrekarelik GAP Vadisi 5. Etabında ise 523 araçlık otopark yer alıyor. GAP Vadisi 5 Etap projesinin içinde bulunan yeşil alan ve sosyal donatı alanları ile Şanlıurfa’nın yeşil alan ihtiyacını gideriyor.

 

Gerçekleştirilecek olan açılışa tüm Şanlıurfalılar davet edildi.

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı