Haber Detayı
09 Haziran 2020 - Salı 12:15 Bu haber 2538 kez okundu
 
Feyyaz Soylu’dan Emekçi İşçileri Çileden Çıkaran Açıklama
Belediyeden çıkarılan işçiler mahkemeyi kazanmasına rağmen Feyyaz Soylu’dan çarpıcı açıklama geldi: ‘’Bütçe yetersizliğinden dolayı alamıyorum’’ dedi.
YEREL Haberi
Feyyaz Soylu’dan Emekçi İşçileri Çileden Çıkaran Açıklama

31 Mart seçimlerinde AK Parti’den belediye başkanı seçilen Abdullah Aksak, çeşitli bahanelerle işçi kıyımına gitmişti.. Aksak, seçimi kazanmasının ardından çalışan işçilerin yerleri değiştirilerek bugüne kadar yapılmayan işlere yönlendirildi. Alın teri ile ekmeğini kazanmak için verilen her işi yapan belediye iççileri adeta kıyıma uğradı. Bunun üzerine işten çıkarılan Belediye personelleri mahkemeye dava açtı. Davayı kazanan işçiler eski belediye Başkanı Abdullah Aksak’ın mazbatasının elinden alınmasının ardından yerine geçen Feyyaz Soylu’nun azizliğine uğradılar.

 

İddialara göre; Belediyeden çıkarılan işçiler mahkemeyi kazanmasına rağmen Ceylanpınar Belediye Başkanı Feyyaz Soylu, ‘’bütçe yetersizliğinden dolayı alamıyorum’’ diyerek işçileri bir kez daha mağdur duruma düşürdü.

 

Son iki hafta da Feyyaz Soylu tarafından 3 tane sözleşmeli memurun alındığını ve alınan 3 personelinde her birinin 7 milyar maaş aldıklarını ileri süren asgari ücretle çalışan emekçi işçiler çileden çıktı.

 

Hak ettiği maaşı alamadıklarını ve alın terlerinin hiçe sayıldığını belirten emekçi işçiler ‘’Bize bütçe yetersiz diyen Soylu, nasıl oluyor da sözleşmeli memur alıyor.’’ Diyerek ver yansın ettiler.

 

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı