Haber Detayı
10 Eylül 2020 - Perşembe 12:56 Bu haber 279 kez okundu
 
Fahrettin Koca Van’da Önemli Açıklamalarda Bulundu
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Ülke genelinde vaka sayısında tekrar artış yaşandığını belirterek Van'daki artış sayısı neredeyse iki katına çıktığını salgında tekrar yaşandığına dikkat çekti.
SAĞLIK Haberi
Fahrettin Koca Van’da Önemli Açıklamalarda Bulundu

Van'da canlı yayında Covid-19 salgınına ilişkin açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca,"Van'daki hasta sayısı artışı son aya göre neredeyse iki katına çıktığına vurgu yaptı.

 

Bakan Koca açıklamalarında şunları kaydetti:

 

"Van'daki hasta artışının özellikle üzerinde durduk. Köklü bir tarih ve kültürü barındıran kadim şehir Van, dinamik nüfusuyla büyüyen ve gelişen bir ilimiz.

 

Buna paralel olarak sağlık alanında ihtiyaçları da giderek artmakta. Korona salgını nedeniyle bu ihtiyacın büyüdüğünü görüyoruz.

 

Van'ın ihtiyaç duyduğu yatırımlar ve sağlık tesisleri hakkında detaylı değerlendirmelerimizi yapmış olduk.

 

Mart ayından beri büyük bir mücadele verdiğimiz koronavirüs salgınında tekrar bir artış yaşanıyor.

 

Ülke genelinde hasta sayıları artışa geçti. Bu artış homojen bir dağılım göstermiyor. Bazı illerimizde hasta sayılarımız sabit ve düşerken. Bazı illerde ise istemediğimiz tablolara şahit oluyoruz.

 

Altı ilimizde yüzde 30 ile 70'lere varan düşüşler gördük, bu düşüşler bizi memnun etmişti. Ancak Van için aynı durumun mevcut olmadığını belirtti.

 

 

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı