Haber Detayı
04 Haziran 2018 - Pazartesi 14:45 Bu haber 1549 kez okundu
 
Eyyübiyeliler kardeşlik sofrasında buluştu
Şanlıurfa kent merkezi ve tüm ilçelerde Kardeşlik Sofrası buluşmaları kapsamında vatandaşları aynı çatı altında buluşturan Büyükşehir Belediyesi Eyyübiye ilçesinde binlerce kişiyi aynı sofrada buluşturdu.
YAŞAM Haberi
Eyyübiyeliler  kardeşlik sofrasında buluştu

Ramazan ayının maneviyatını Şanlıurfa'da yaşatmak adına her gece Ramazan sokağında etkinlikler ve her ilçede iftar programları düzenleyen Büyükşehir Belediyesi, hafta sonu Eyyüp Peygamber caddesinde  binlerce vatandaşın katıldığı iftar sofrası kurdu.

İftar öncesi Grup Seyyah'ın ilahi dinletisi ile duygu dolu anlar yaşanırken Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, gelen misafirleri masalarında ziyaret ederek Ramazan aylarını kutladı.

 

ÇİFTÇİ, "RAMAZAN'IN MANEVİYATI ŞANLIURFA'DA YAŞANIR"

Burada bir konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, "Ramazan ayı bereket ayı, Ramazan ayı mağfiret ayı, sabır ayı ve dolayısıyla hep birlikte sabır içerisinde, yüce yaratana şükrederek onun emrini gerçekleştiriyoruz. Şanlıurfa'mız da Ramazan; her zaman birlik,  beraberlik ve kardeşliğin simgesi olmuştur. Bizler de Büyükşehir Belediye Başkanlığı olarak 13 ilçemize kardeşlerimizle aynı sofrada iftarlar yaparak onlarla kucaklaşıyoruz. Dün Viranşehir'de Eyüp nebi beldesindeydik. Bugün Eyyübiye de Eyüp peygamberin makamındayız. Şanlıurfa bir peygamberler şehri, Eyüp peygamber sabrıyla sınanmış ve aynı şekilde şifalı suyuyla sağlık bulmuştur. Bu şehir kardeş bir şehir ve Ensarlar şehridir. Bizler de bu bilinçle tüm ilçelerimize her zaman hizmetin en iyisini sunmanın gayreti içerisinde olduk" dedi.

 

"MİLLETİMİZ İSTİKRARI AK PARTİ HÜKÜMETLERİ İLE GÖRDÜ"

Konuşmasında gerçekleştirilecek olan 24 Haziran seçimlerine de değinen Başkan Çiftçi, "Hizmet AK belediyelerin ve AK hükümetlerin işidir. Türkiye'mizin yakın geçmişine bakarsak çok güzel bir yükselme var. Birileri bu yükselmenin ve huzurumuzu bozmanın peşinde. Amaç seçime giden Türkiye'nin önünü kapatmaktır. Türkiye ekonomisini sıkıştırmak istiyorlar. Bunun için de Cumhurbaşkanımız ve meclisimiz güçlü olmalı. Yeni sistemde güçlü bir Cumhurbaşkanlığı ve bağımsız bir yargı oluşmalı. Bu sistem güçlü ülkelerin sistemidir. Türkiye'nin güçleneceğinden korktukları için bunu istemiyorlar. Bizi karıştırmaya ve karşı karşıya getirmek istiyorlar ama geçmişte olduğu gibi gelecekte de millet doğru olanı yapacaktır"  şeklinde konuştu.

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Adayı Halil Özcan ise, "Bu güzel iftar programında bizleri bir araya getiren Büyükşehir Belediyemize ve Başkan Nihat Çiftçi'ye teşekkür ediyorum. Rabbim bu aziz günlerde tutuğumuz oruçlarımızı kabul etsin. Türkiye'miz için çok önemli bir seçim önümüzde var. Yanı başımızdaki ülkelerde gerçekleştirilen oyunları görüyoruz. Suriyeli kardeşlerimize zulüm ediliyor ve biz burada iftarımızı huzur içerisinde açarken Suriyeli kardeşlerimiz, Irak'taki, Somali'deki, Yemen'deki kardeşlerimiz bu huzuru bulamıyor, bunları unutmayalım. Bu yaşanan olaylara duyarlılık gösterelim" şeklinde konuştu.

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Adayı İbrahim Toru ise, "Bir Eyyübiyeli olarak halkımızın dertlerine derman olmak için çok çalışacağız, durmak yok yola devam" şeklinde konuştu.

Öte yandan düzenlenen iftar yemeğine STK temsilcileri, Mahalle Muhtarları ve Dernek temsilcileri de katılım gösterdi.

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı