Haber Detayı
27 Mart 2017 - Pazartesi 09:26 Bu haber 1385 kez okundu
 
Eski OSM tam kapasiteye doğru
Darbe girişiminin ardından kapatılarak Kamu Hastaneler Birliği'ne devredilen Özel OSM Hastanesi binası Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi ek binasına dönüştürülmüştü. Eksikleri hızla giderilen binada Çocuk Kardiyoloji bölümü ameliyatları yapılabilecek.
SAĞLIK Haberi
Eski OSM tam kapasiteye doğru

Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi ek binası olarak hizmet veren eski OSM‘de eksikliklerin giderilmesi için başlatılan çalışmalar sürüyor.

Yeni bölümler açıldıkça halk arasında ’500 Yataklı‘ olarak bilinen Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi‘nde hasta yoğunluğu biraz olsun azaldı. Poliklinik hastaları ek binaya yönlendirildi.

Yapılan çalışmalar kapsamında artık göz ameliyatları bu binada yapılacak.

Çocuk Kardiyoloji bölümü ameliyatlarının  yapılabilmesi için  çalışma yürütülüyor.

 

HASTANE MODERNİZE DİLİYOR

Bu arada Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi‘nin modernize edilmesi için başlatılan çalışmalar sürüyor.   Hastaneye 4 asansör yapılması için geçen yıl Ekim ayında başlayan çalışmaların önümüzdeki ay içinde tamamlanması öngörülüyor.

Yeni asansörler devreye girdikten sonra hastanede hasta ve yük naklinde 40 oranında bir rahatlama hissedileceği, buna müteakip mevcut asansörlerin revize bakım onarımlarının düzenli olarak yapılacağı belirtildi.

Yürütülen çalışmalarla 529 olan yatak kapasitesinin 350'ye çekilmesi, koğuş sistemi yerine, odaların 1 ve 2 yataklı olarak düzenlenmesi kararlaştırılmıştı.

Bu arada odaların modernizasyonuna Hastaneyle iş yapan firmalar dan da katkı sağlanıyor.

Bu arada eski Başhekim doç.Dr.Mehmet Gülüm döneminde planlanan  Acil Servis binası alt katının ameliyathane olarak düzenlenmesi ve Hastane yakınlarında yeni bir poliklinik binası yapılmasına dönük projelerin ne zaman hayata geçirileceği belirsizliğini koruyor.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı