Haber Detayı
24 Aralık 2018 - Pazartesi 10:05
 
Engelsiz Ceylanlar, Gaziantep engelini aştı
Ceylanpınar Belediyesi Bedensel Engelliler Spor Kulübü, kendi sahasında karşılaştığı Engelsiz Gaziantep Bedensel Engelliler Basketbol Kulübü'nü 68-61 yenerek zirve inadını sürdürdü.
SPOR Haberi
Engelsiz Ceylanlar, Gaziantep engelini aştı

"Hedef Süper Lig" sloganıyla yola çıkan Ceylanpınar Belediyesi Bedensel Engelliler Spor Kulübü haftanın maçında kendi sahasında ve kendi seyircisi önünde Engelsiz Gaziantep Bedensel Engelliler Basketbol Kulübü'nü konuk etti. Ceylanpınar Kapalı Spor Salonu'nda oynanan karşılaşmaya hızlı başlayan ekip Ceylanpınar temsilcisi oldu. Kısa sürede oyun hakimiyetini eline alan Engelsiz Ceylanlar farkı açmaya başladı.

 

TARAFTAR DESTEĞİNİ ESİRGEMEDİ

İlk periyodu 21-10 gibi ciddi bir skorla kapan Engelsiz Ceylanlar kalan periyotlarda da rakibine sayı fırsatı vermedi. Karşılaşmanın sonunda kazanan ve hanesine puanı yazdıran ekip Ceylanpınar Belediyesi Bedensel Engelliler Spor Kulübü oldu. Engelsiz Ceylanlar karşılaşma boyunca kendisine destek olan taraftarıyla galibiyet uzanmış oldu.

 

"SÜPER LİG'İ CEYLANPINAR'A ARMAĞAN EDECEĞİZ"

Ceylanpınar Belediyesi Bedensel Engelliler Spor Kulübü Antrenörü Metin İdoğ, Süper Lig'i Ceylanpınar'a armağan etmek istediklerini ifade ederek, "Bugün Ceylanpınar Belediyesi Bedensel Engelliler Spor Kulübü olarak kendi sahamızda ve kendi seyircimiz önünde Engelsiz Gaziantep'i konuk ettik. Geçen hafta Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin galibiyetiyle biz Süper Lig'e biraz daha yaklaştık. İnşallah ligin ikinci yarısında da maçlarımızı sorunsuz alıp Süper Lig'i Ceylanpınar'a armağan edeceğiz" dedi.

 

"BU TAKIM SÜPER LİG'İN BİRİNCİSİ OLMAYI HAK EDİYOR"

Ak Parti İlçe Başkanı Halid Şimşek, takımın daha üst ligleri hak ettiğini belirterek, "Bu gururu bize yaşattıkları için ben takımımıza teşekkür ediyorum. Gerçekten çok rahat alabileceğimiz bir maçtı. Bırakalım bence Süper Lig'i, bu takım Süper Lig'in birincisi olmayı hak ediyor. İkinci yarıda da yapılacak hazırlıklarla bu takım daha üst liglerde mücadele edecektir. Ben üstün bir performans gösteren ve galip olan Engelsiz Ceylanlar'ı tebrik ediyorum" diye konuştu.

 

"ÖNÜMÜZDEKİ SENE BURADA ANADOLU EFES'İ, GALATASARAY'I VE FENERBAHÇE'Yİ KONUK EDECEĞİZ"

Ceylanpınar Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Bayol, Engelsiz Ceylanlar'ın önümüzdeki yıl Süper Lig'de oynayacağına inançlarının olduğuna dikkat çekerek, "Bugün Ceylanpınar Belediyesi Bedensel Engelliler Spor Kulübü olarak kendi sahamızda ve kendi seyircimiz önünde Engelsiz Gaziantep'i konuk ettik. Gelecek hafta ilk devrenin son maçında Çanakkale ile oynayacağız. Bugün de bize galibiyet gururunu yaşattıkları için kendilerine sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bugüne kadar maddi ve manevi her konuda yanlarında olduk ve olmaya da devam edeceğiz. İnşallah önümüzdeki sene burada Anadolu Efes'i, Galatasaray'ı ve Fenerbahçe'yi konuk edeceğiz" şeklinde konuştu.

 

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı