Haber Detayı
16 Mayıs 2018 - Çarşamba 15:17 Bu haber 1670 kez okundu
 
Engelliler doyasıya eğlendi
Siverek Belediyesi Kültür Müdürlüğü tarafından 10 – 16 Mayıs Dünya Engelliler haftası dolayısıyla düzenlenen çeşitli etkinliklerde engelli ve aileleri doyasıya eğlendi.
YAŞAM Haberi
Engelliler doyasıya eğlendi

Engelliler haftası dolaysıyla Siverek’e geziye gelen Akçakale Umuda engel yok derneği ve Siverek’te bulunan Engellileri Kalkındırma Derneği, Engelliler Spor Kulübü ve Telasemi Derneği üyeleri Belediye Başkanı Resul Yılmaz’ın talimatları doğrultusunda düzenlenen çeşitli etkinlikler ve gezilere katılarak güzel bir gün geçirdiler.

 

Etkinlikler kapsamında engelliler araçlarla Takoran vadisi ve Nissibi köprüsünde tekne turuyla gezdiler, gezinin ardından Cudi Paşa konağında engelliler onuruna öğle yemeği verildi. Yeğin ardından Kadın Destek merkezinde gece düzenlendi.

 

Akçakale Umuda Engel Yok Dernek Başkanı Ahmet Efeakdoğan engelliler haftası dolayısıyla yaptığı açıklamada şunları kaydetti.’’Akçakale Belediyesinin destekleriyle gerçekleştirdiğimiz engelliler haftası etkinlerinde bu yılda Siverek’te geziler düzenledik, Takoran Vadisi, Nissibi Köprüsünü tarihi yerlerini gezdik, bu anlamda engelliler haftası dolayısıyla bizleri Siverek’te ağırlayan Belediye Başkanımız Resul Yılmaz’a teşekkür ediyoruz, güzel bir şekilde misafir ettiler, engelli kardeşlerimizle yemekte bir araya geldik, bizleri bu günde yalnız bırakmayarak bizlere destek veren Akçakale Belediyesine, Siverek Belediyesine teşekkür ediyorum’’dedi.

 

Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Postacı ise şunları kaydetti.’’Engelliler Haftası dolayısıyla Akçakale’den gelen Engelli kardeşlerimizle buluştuk, ilçemizde bulunan engelli kardeşlerimizde bizlere eşlik ederek bizleri memnun ettiler, dünya engelliler haftası vesilesiyle kardeşlerimizle gezi düzenleyerek yemekte bir araya geldik, bizde belediye olarak engellilerimizin yaşayabileceği şehirler oluşturmak için çalışıyoruz, kentimizde yeni yapılan tesislerde yapılarda engelli kardeşlerimizi düşünerek çalışmalarımızı sürdürüyoruz, ben bu vesileyle kardeşlerimizin günlerini kutluyorum’’dedi.

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı