Haber Detayı
09 Kasım 2018 - Cuma 21:10
 
Elçi Karaköprü Belediye Başkanlık Aday Adayı
AK Parti Karaköprü İlçe Başkan Yardımcısı Osman Elçi görevinden istifa ederek AK Parti Karaköprü Belediye Başkanı Aday Adaylığı müracaatını yaptı.
SİYASET Haberi
Elçi Karaköprü Belediye Başkanlık Aday Adayı

AK Parti Karaköprü Belediye Başkan Aday Adayı Osman Elçi müracaatı sırasında yaptığı açıklamada şunları söyledi.
AK Parti Karaköprü Belediye Başkan Aday Adayı Elçi;”Bugün 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde Karaköprü Belediye Başkan Aday Adaylığı müracaatını yapmak üzere AK Parti Karaköprü İlçe Başkanlığımıza akrabalarımızla birlikte geldik.2.Dönem AK Parti çatısı altında onurla ve gururla çeşitli görevlerde yer aldık. Bu esna da kırsal da ve mahallelerde çeşitli görevlerde bulundum.Bugün e kadar Belediye Başkanlarımızı ilçemize ilçemize çok güzel hizmetler yaparak takdire şayan eserler bıraktılar.Biz ilçemizde bazı eksiklerin olduğunun farkına vardığımız için Aday Adayı olma kararı aldık.İlçemize hizmet etme yarışında bizde varız.Demokrasi gereği yeni dönemde Karaköprü’müz için bizde bir şeyler yapma arzu için kolları sıvadık.Allah’ın izniyle Aday gösterilmemiz durumunda daha yararlı hizmetler yapacağımıza inanıyorum.Ben 2019 Mart ayında yapılacak olan yerel seçimlerin barış- kardeşlik ortamında gerçekleşmesini temenni ederken seçime girecek  tüm siyasi partilerimize ve aday adaylarımıza başarılar diliyorum.2019 Yerel seçimlerinin başta Avrupa olmak üzere tüm dünyaya demokrasi dersi vererek güzel bir sınavdan geçeceğimize inanıyorum” Dedi.


AK Parti Karaköprü Belediye Başkan Aday Adayı Osman Elçi’nin müracaat dosyasını teslim alan AK Parti Karaköprü İlçe Başkanı Ahmet Aksoy ise şunları söyledi.
AK Parti Karaköprü İlçe Başkanı Aksoy;”1 Kasım tarihinden itibaren Belediye Başkanlıkları için başvurularımız başladı. Bu vesile ile Karaköprü İlçe Başkanlığımıza müracaatlar oldu.Bugünde müracaatta bulunan birlikte 2 dönem çalıştığımız Osman Elçi bir dönem Ak Parti Karaköprü İlçe Başkan Yardımcılığı görevini yaptı.Kendisi bu konuda bizimle de istişare etti.Karaköprü ilçemize Belediye Başkan Aday Adaylığı için yönetim kurulumuzdan istifa etti ve bugün başvurusunu gerçekleştirdi.Ben kendisine çıktığı bu yolda başarılar diliyorum.Zira birlikte çalıştığımız dönemde sağ olsun ilçe 2.başkanlığımızı yaparken de yönetim kurulu üyeliğimizi yaparken de partimize büyük katkılar sağlamış değerli bir ağabeyimizdir.Osman Elçi ağabeyimizin eşi yani hanımefendi de daha önce kadın kollarımızda görev almış ve partimize büyük emekleri olmuştur.Yani ailece partimize büyük katkı ve emekler vermiş dava insanlarımızdır.Tekrardan kendisini tebrik ediyorum ve çıktığı bu yolda da başarılar diliyorum.diyerek sözlerini tamamladı.
Yapılan konuşmaların ardından AK Parti Karaköprü Belediye Başkan Aday Adayı Osman Elçi müracaat dosyasını akrabalarının huzurunda AK Parti Karaköprü İlçe Başkanı Ahmet Aksoy’a teslim ederek çalışmalarına başladı.

OSMAN ELÇİ KİMDİR
01.01.1966 TARİHİNDE Şanlıurfa’da doğan Osman Elçi İlkokulu Tülmen Mahallesi’nde Ortaokul ve Lise öğrenimini Şanlıurfa’da tamamladı. AK Parti çatısı altında uzun yıllar siyaset yaparak partinin bir çok kademesinde görev aldı.
Evli 3 Çocuk babası olan Elçi 1 dönem AK Parti Karaköprü İlçe Başkan Yardımcılığı 2 yıl yürütme kurulu üyeliği, yaptı. Yönetim Kurulu üyesi iken istifa eden Osman Elçi Karaköprü halkına daha faydalı hizmet sunmak adına Karaköprü Belediye Başkan Adaylığı için müracaat etti.


AK Parti Karaköprü Belediye Başkan Aday Adayı Osman Elçi Tülmen Platformu adı altında Tülmen Bölgesinde devam eden kuraklıkla ilgili olarak Tarımsal sulamanın sağlanabilmesi adına büyük çabalar sarf etti.Bölgede 40 tan fazla kırsal mahallenin içme suyu projesinin gerçekleşmesinde gelinen son aşamada büyük ölçüde katkıları oldu.Her toplantı da, her platformda bölgenin sulama projesi olan Bozova 2.Etap sulama projesinin gerçekleşmesi için halen çalışmalarını sürdürmektedir.Aktif siyasetin içinde olmasının en büyük sebeplerinden biri de Şanlıurfa fıstık yetiştiriciliğinin yapıldığı bölgelerde tarımsal sulamanın gerçekleşmesidir.


AK Parti Karaköprü İlçe Belediye Başkan Aday Adayı Osman Elçi ŞUTSO Sigorta Meslek Komitesi Başkan Yardımcılığı, Tülmen Kalkınma ve Dayanışma Derneği Başkanlığı gibi görevleri başta olmak üzere halen bir çok STK ‘da aktif görev almaktadır. Şanlıurfa’da yayın yapan bir çok günlük ve haftalık gazetede köşe yazarlığı yapan Osman Elçi Şanlıurfa ve Karaköprü ilçesinin sorunlarını yakinen bilen ve bu sorunlara hakim biridir.

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı