Haber Detayı
20 Mayıs 2018 - Pazar 15:18 Bu haber 1366 kez okundu
 
Ekinci, iftar sonrası vatandaşla bir araya geldi
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Şeyhanlılar Federasyonu üyeleriyle iftar sonrası bir araya geldi. Başkan Ekinci, Federasyon üyeleriyle hem hasbihal etti hem de belediyenin çalışmalarını anlattı.
YAŞAM Haberi
Ekinci, iftar sonrası vatandaşla bir araya geldi

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Şeyhanlılar Federasyonu üyeleriyle bir araya gelip belediyenin çalışmalarını anlattı. Eyüp Peygamber Caddesinde bulunan Şeyhanlılar Federasyonu binasına iftar sonrası yapılan ziyarete; Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’nin yanı sıra Belediye Başkan Yardımcısı Necmettin Sağlam ve bazı birim amirleri de eşlik etti. Ziyarette hem hasbihal edildi hem de ilçede sürdürülen çalışmalar ve yapılacak olan projeler konusunda fikir alışverişinde bulunuldu. Şeyhanlılar Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından karşılanan Başkan Ekinci, gelen talepleri de birinci ağızdan dinledi. Filistin’de yaşanan soykırım için Müslüman kardeşlerimize dua edilmesi çağrısında da bulunan Başkan Ekinci,” Bir araya geldiğimiz her an Müslüman kardeşlerimize dualarımız eksik etmeyelim.” dedi.

 

Federasyon üyelerine seslenen Başkan Ekinci konuşmasında şunları söyledi;” Sizlerin arasında bulunmaktan duyduğum memnuniyeti dile getirerek sözlerime başlamak istiyorum. Böyle bir federasyon böyle büyük bir ailenin yaşadığımız topraklar ve yaşadığı çevre adına yapacağı çok işler vardır. Bu yapılacak işlere de başta yerel yöneticiler olmak üzere tüm kamu kurum ve kuruluşların destek vermesi gerekiyor. Bizler de bugüne kadar elimizden gelen desteği vermeye çalıştık. Bundan sonra da aynı şekilde desteklerimiz devam edecek. Sizleri bir arada bulmuşken bir diğer hususu da ifade etmek istiyorum; Mübarek Ramazan ayındayız. Ramazan’a girmeden Filistin’de Gazze’de Müslüman kardeşlerimize yapılan soykırıma şahit olduk. 70’e yakın Müslüman şehit oldu, 3 bine yakın insanımız yaralandı. Bu kardeşlerimizin orada bulunma adına tek derdi Müslümanların ilk kıblesi olan Kudüs’ü korumaktır. Dolayısıyla bizler de bu şekilde bir araya geldiğimizde dua ettiğimizde bu duaların merkezine mağdur Müslümanları koyabilirsek, İslam coğrafyasında yaşanan sıkıntıların giderilmesi anlamında ellerimizi açtığımızda ve onlarla ilgili ifadelerde bulunduğumuzda inanıyorum ki kavli dualarımız sonrasında da fiili anlamda gerçekleşme sağlar."

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı