Haber Detayı
27 Mayıs 2018 - Pazar 22:48 Bu haber 2357 kez okundu
 
Eğitim yuvası pislik içinde kaldı
Şanlıurfa’nın Bozova ilçesinde bir okulun sınıfları yerlerdeki çöpler yüzünden veliler burası bir eğitim yuvası olamaz diyerek tepki gösterdi.
EĞİTİM Haberi
Eğitim yuvası pislik içinde kaldı

Bozova merkezde bulunan okullardan Atatürk ilkokulunda birkaç gün önce bir veli tarafından çekilen fotoğraf whatsapp ihbar hattıyla sitemize gönderildi. Fotoğraflarda sınıfın her tarafında çöpler yerler olduğu görülüyor. Aynı zamanda öğretmen masanın düzensiz ve kirli olduğu gözlere çarpıyor. Ayrıca fotoğraflarda sınıftaki karolardan birisinin kırıldığı ve parçalarının sınıf içinde dağıldığı görülüyor.

 

Bozovahaber.net sitemize gelen fotoğraflarda duruma tepki gösteren velilerden Ayhan Yılmazer, “Bu okulda çocuklarımız eğitim görüyor, okul yönetimi ve öğretmen yerlerdeki pisliği ve çöpleri görmüyor mu? Yarın öbür bir evladımız pislikten dolayı enfeksiyon kaparsa bunun sorumlusu kim olacak acaba? Okulda bir temizlik görevlisi yok mu? Koskoca okul bir temizlik görevlisi bulamıyor mu? İlçede o kadar işsiz gezen gençlerimiz var, Allah için insan biraz hijyene dikkat eder.” İfadelerini kullandı.

 

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı