Haber Detayı
28 Temmuz 2018 - Cumartesi 11:49
 
Eğitim ve Araştırma Hastanesinden bir ilk
Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi kaliteli, nitelikli ve güvenilir sertifika eğitim merkezi olmaya devam ediyor. Çocuk yoğun bakım sertifikasyon programının ilk kursiyerleri Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesinden mezun oldu.
SAĞLIK Haberi
Eğitim ve Araştırma Hastanesinden bir ilk

Sağlık Bakanlığı onaylı 1. Çocuk Yoğun Bakım Hemşireliği Sertifikalı Eğitim Programı 25 Mayıs-27 Temmuz 2018 tarihleri arasında Türkiye’nin farklı illerinden gelen kursiyerlerin katılımıyla başarıyla tamamlandı.

Sertifikasyon Programı Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürlüğü ve Eğitim Birimi Koordinatörlüğünde yürütülen program 2 hafta teorik, 3 hafta uygulamalı olarak 5 hafta sürmüş olup, eğitim alanında uzman 8 eğitimci ve 4 klinik rehber ile yürütüldü.

Sertifika Programı sonrası başarılı olan kursiyerlere İl Sağlık Müdürü Opr.Dr.Himmet Durgut’unda katıldığı programda sertifikaları verildi.

Törende konuşan İl Sağlık Müdürü, eğitim programlarının önemi, hemşirelik mesleğinin gerekleri ve hemşirelerin bilgilerinin sürekli güncellenmesi için sertifika eğitim programların öneminden bahsetti. 

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı