Haber Detayı
02 Aralık 2021 - Perşembe 16:01
 
Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Yeni Dönem
Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Acil servisinde genişletme çalışmaları başlatılmasıyla birlikte acil servisi mevcut kapasitesi genişletildi. Poliklinik sayısı arttırılarak hasta bekleme alanı genişletildi. Çalışmaları tamamlanan çocuk acil servisi ve çocuk polikliniklerini yerinde inceleyen İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Gülüm, ‘’acil olmayan hastaların acil servise başvurmalarını önermiyoruz’’ İfadelerini kullandı.
YEREL Haberi
Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Yeni Dönem

Genişletme çalışmaları tamamlanan Eğitim ve Araştırma Hastanesi çocuk acil servisi mevcut kapasitesinin üzerine yaklaşık 300 m2 genişletilerek 4 olan poliklinik sayısı 6 ya çıkarılarak, hasta bekleme alanı genişletildi.

 

 

Genişletme çalışmaları tamamlanan çocuk acil servisi ve çocuk polikliniklerini yerinde inceleyen İl Sağlık Müdürü Mehmet Gülüm, şu sözleri dile getirdi:

 

İl Sağlık Müdürü Mehmet Gülüm, “Kış aylarına girdiğimiz bu günlerde mevsimsel rahatsızlıklarda artış olması nedeniyle özellikle çocuk hasta sayılarında artış yaşanmaktadır. Bu nedenle Çocuk Acil servisinde genişletme çalışmaları başlattık ve acil servisimiz mevcut kapasitesinin üzerine yaklaşık 300 m2 genişletilerek 4 olan poliklinik sayımız 6 ya çıkarılmış, hasta bekleme alanı genişletilmiştir ”dedi..

 

 

İl sağlık müdürü Gülüm “ACİL OLMAYAN HASTALARIN ACİL SERVİSE BAŞVURMALARINI ÖNERMİYORUZ” dedi.

 

İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Gülüm daha sonra sağlık personelleri ile sohbet ederek, dilek ve sorunlarını dinledi. Pandemide göstermiş oldukları özverili çalışmalardan dolayı teşekkür etti. Sonrasında Hasta ve hasta yakınlarını ziyaret ederek, sohbet edip geçmiş olsun dileklerini ilettiler. Hasta yakınlarına Acil olmayan durumlarda polikliniklerde çocuk hastalıkları uzmanlarına müracaat ederek muayene olmalarını acil servisi acil hastalara bırakmalarını istedi.

 

 

İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Gülüm’e Hizmet Başkanları, Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Dr. Ögr. Üyesi Ahmet Kaya ve hastane yönetimi eşlik etti.

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı