Haber Detayı
31 Mart 2017 - Cuma 21:37 Bu haber 7597 kez okundu
 
Demirtaş ve Zeydan açlık grevine son verdi
Edirne Cezaevi'nde tutulan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve Hakkari Milletvekili Abdullah Zeydan'ın bugün açlık grevine katılmalarının ardından, Edirne Cezaevi'nde devam eden açlık grevi, sorunların çözümü için ortaya konulan karşılıklı iyi niyet taahhütleri çerçevesinde sona ermiştir.
GÜNDEM Haberi
Demirtaş ve Zeydan açlık grevine son verdi

Demirtaş ve Zeydan’ın katıldığı Edirne Cezaevi’ndeki açlık grevi sona erdi

HDP Eş Genel Başkan Selahattin Demirtaş’ın partiye  ve kamuoyuna gönderdiği mesaj aşağıdaki gibidir: “Edirne F Tipi Ceza İnfaz Kurumu'nda 25 Şubat 2017 tarihinden beri devam eden açlık grevinin, cezaevi yönetimi ile kurulan diyalog ve sorunların çözümü için ortaya konulan karşılıklı iyi niyet taahhütleri çerçevesinde sonuçlandırılmış olmasından memnuniyet duyuyoruz.

Açlık grevlerinin devam ettiği diğer cezaevi müdürleri başta olmak üzere, Cezaevleri Genel Müdürü'nü ve Adalet Bakanı'nı açlık grevini devam ettiren mahkumlarla diyalog içerisinde sorunların çözümü için inisiyatif almaya, tutsakları da diyalog zemini çerçevesinde açlık grevlerini bitirebilmek için sorumluluk almaya davet ediyoruz.

Edirne Cezaevi gibi diğer cezaevleri için de açlık grevleri tümden sonuçlanıncaya kadar kamuoyunu duyarlı olmaya davet ediyor, büyük katkı sunan hukuk ve insan hakları kurumları ile avukatlarımıza teşekkür ediyoruz. Desteklerini esirgemeyen tüm halkımıza şükranlarımızı sunuyoruz.”  

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı