Haber Detayı
02 Aralık 2017 - Cumartesi 11:36
 
Demirtaş'tan HDP'ye mesaj var
HDP’nin 3. olağan parti kongresinin herhangi bir erteleme olmadan 2018 başında yapılması kararlaştırıldı. Eş Başkan Demirtaş partisine, "Benimle ilgili kararı verin" mesajı yolladı.
SİYASET Haberi
Demirtaş'tan HDP'ye mesaj var

HDP Parti Meclisi (PM), olağan kongresinin ne zaman yapılacağı konusunda parti içinde yürütülen tartışmalara son noktayı koydu. Olağan kongrenin herhangi bir erteleme kararı alınmadan en geç Şubat 2018’in sonuna kadar yapılması kararlaştırıldı.

Edirne Cezaevi’nde tutuklu bulunan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Parti Meclisi'ne "Benimle ilgili kararı artık verin. Bu kararı verirken herhangi bir tereddüdünüz olmasın" mesajı gönderirken, partide Demirtaş’ın tekrar eş başkan olması yönündeki görüş hakim durumda.

Cumhuriyet'ten Mahmut Lıcalı'nın haberine göre HDP’nin 3. olağan kongresinin ne zaman yapılacağı konusunda parti içinde uzun süredir farklı görüşler dile getiriliyordu.

Kongrenin ne zaman yapılacağı konusunda son bir aydır partinin yetkili organları tarafından gerçekleştirilen toplantılarda kongrenin ertelenmemesi yönünde bir görüş ağırlık kazanmıştı.

DEMİRTAŞ'IN MESAJI

Demirtaş, daha önce partinin yetkili organlarına "Gerekirse bırakabilirim" mesajını göndermişti. Demirtaş’ın ayrıca önceki günkü PM toplantısına avukatları aracılığıyla gönderdiği mektup okundu. Demirtaş’ın, mektupta partinin kendisi üzerinde büyük emeği olduğunu ifade ettiğini, HDP’yi mağdur etmek istemediğini belirttiği öğrenilirken, "Partinin benim üzerimde büyük emeği var. Ben bu partiye 8 yıl genel başkanlık yaptım. Ancak artık benimle ilgili bir karar vermeniz lazım. Benim durumum belirsizliğini koruyor. Bu konuyla ilgili artık tereddüt etmeden bir karar verin" mesajını ilettiği kaydedildi.

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı