Haber Detayı
10 Kasım 2020 - Salı 14:34 Bu haber 374 kez okundu
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Prangaları Birer Birer Kırdık”
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Atatürk’ü Anma Töreni’nde yaptığı konuşmada, “Türkiye, bir asır önce başlattığı İstiklal Harbi’ni yeniden ve daha güçlü şekilde sürdürdüğü için derin ve alçakça bir kuşatmaya maruz kaldı. Şayet eskiden hep olageldiği gibi ülkemize çizilen o dar sınırların içinde kalsaydık, teslimiyeti reddetmeseydik, milletin değil vesayetin dediğini yapsaydık bu sıkıntıların hiçbirini yaşamazdık. Ama o zaman milletimizin yüzüne de bakamazdık” dedi.
GÜNDEM Haberi
Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Prangaları Birer Birer Kırdık”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete irtihalinin 82'nci yıl dönümü dolayısıyla Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu tarafından düzenlenen Anma Töreni’ne katıldı.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, törendeki konuşmasına, “Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı, Cumhuriyetimizin banisi, ilk Cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete irtihalinin 82. yıl dönümünde rahmetle yâd ediyoruz” sözleriyle başladı.

 

 

Türkiye’yi ayakta tutmak için çalışan kurucu kadroyu şükranla anarak, bin yıldır bu toprakları vatan yapmak için kan dökmüş tüm kahramanları, gazileri ve şehitleri rahmetle yâd eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Milletimizin özgürlüğü, devletimizin yaşaması, ülkemizin kalkınması için taş üstüne taş koyan herkesten Allah razı olsun diyorum” dedi.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu tür yıl dönümlerini anma ve tazim sunma yanında nereden nereye gelindiğinin ve nereye gidildiğinin muhasebesi olarak gördüğünü ifade ederek, “Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılını bundan 10 sene önce ilan ettiğimiz hedeflerle işte böyle bir fırsata dönüştürmeye çalıştık. Bu tür büyük muhasebelerin aynı zamanda gelecekteki daha büyük hedeflerin de hazırlıkları olduğuna inanıyorum. İstanbul’un fethinin 600. yılı olan 2053’ü ve Malazgirt Zaferi’nin 1000. yılı olan 2071’i işte bunun için önemsiyor, yeni vizyonlarımızın nirengi noktaları olarak kabul ediyoruz” diye konuştu.

 

 

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı