Haber Detayı
01 Nisan 2017 - Cumartesi 12:07 Bu haber 6128 kez okundu
 
Çoruh: İnsanların yandaşlığa zorlandırılması kanıma dokundu
Şevket Çoruh "Ben de HAYIR diyorum. Beni de kovun" demişti.
MAGAZİN Haberi
Çoruh: İnsanların yandaşlığa zorlandırılması kanıma dokundu

Sinema ve tiyatro oyuncusu Şevket Çoruh, Kanal D’deki işinden referandumda “Hayır” diyeceğini açıkladığı için kovulan İrfan Değirmenci’ye desteğiyle ilgili olarak "Ben Arka Sokaklar dizisine devam ediyorum. Bir referandum var ve bu seçimde nasıl görüş bildirdiğimi söyledim ve böyle görüş bildirmenin de yasak olmaması gerektiğini yazdım.

İnsanlara seçme ve seçilme hakkı verildiğini ve demokratik bir ülkede yaşadığımızı her defasında söyleyen insanların, farklı görüşlere bu kadar katı ve kuralcı davranması, insanları ayrıştırması, yandaşlığa zorlanması bir insan olarak kanıma dokundu. Şevket Çoruh olarak tepkimi ortaya koydum” sözleriyle yorumladı. Değirmenci'nin referandumda hayır oyu kullanacağını açıklamasının ardından Kanal D'den kovulmasıyla, aynı kanalda bir dizide oynayan Çoruh "Ben de HAYIR diyorum. Beni de kovun" demişti.

BABA SAHME AÇILIYOR

Çoruh, tamamen kendi yatırımı olan ve İstanbul’un kültür sanat hayatına büyük emeklerle kazandırdığı Kadıköy’deki tiyatrosu Baba Sahne’yi, 10 yıl önce hayatını kaybeden usta oyuncu Savaş Dinçel’in 75. doğum günü olan 1 Nisan Cumartesi günü açıyor.

"MUAMMER KARACA'YI VERSİNLER ÇİÇEK GİBİ YAPARIZ” 

Çoruh, açılış öncesinde BirGün’den Ece Zereycan'ın sorularını yanıtladı. Tiyatro sahneleriyle ilgili konuşan Çoruh, "Muammer Karaca Tiyatrosu'nu bize versinler. Orayı çiçek gibi yaparız. O kadar uzun da sürmez. Hatta AKM'yi de versinler. Vermezlerse kendileri kaybeder. İstanbul'un en güzel meydanında bir yeri yenilemek bu kadar zorsa biz yaparız. Biz genç kuşak buna talibiz" dedi.

Söyleşinin tamamı 

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı