Haber Detayı
25 Ağustos 2020 - Salı 15:48 Bu haber 800 kez okundu
 
Çocukların Yüzü Bu Dernekle Gülüyor
Duru Eğitim Yardımlaşma ve İnsani Derneği ‘’Bir Gülüş Yeter ‘’ projesi ile yoksul çocukları giydiriyor.
YEREL Haberi
Çocukların Yüzü Bu Dernekle Gülüyor

Şanlıurfa-Merkez / Ceylanpınar / Viranşehir ilçelerinde yoksul aileleritespit edip çocukları giydirerek  yaptıkları yardımlarla göz dolduruyorlar. Dernek yetkilileri ve gönüllü üyelerinin ''daha bu bir başlangıç'' olduğuna vurgu yaparak  bu tür yardımlara devam edeceklerini belirttiler.

 

 

Duru Eğitim Yardımlaşma ve İnsani Dernek Başkanı Sabri Kaya yeni kurulan Dernek ve Derneğin yürütmekte olduğu çalışmaları hakkında şu sözlere yer verdi:

 

 

''Duru Eğitim Yardımlaşma ve İnsani Derneği olarak. Şanlıurfa merkezli bir derneğiz ve tamamen genç ve girişken gönüllü dostlarımız arkadaşlarımız ile bir araya gelerek derneğimizin temelini attık. Bu temeli attığımızda ise kimseyi kimseden ayırmadan ayrımcılık yapmadan herkese ulaşmayı hesapladık ve derneğimizi kurarken birinci hedefimiz ‘’temiz el temiz yardım’’düşüncesiyle  derneğimizin adını ‘’DURU’’ ismin i koyduk.

Çok şükür bu yolda emin adımlarla ilerliyoruz. Hayırseverlerimize binlerce teşekkürlerimizi bir borç biliyoruz. Onların sayesinde 25 aile ve toplamda 60 çocuğu ulaşmayı hedefledik ilk etapta.  Çok şükür ulaşmaya devam ediyoruz.

Duru Derneği olarak Sosyal Sorumluluk Topluluğu Grubuna Gönüllü Mutluluk Projesi kapsamında  ( Bir Gülüş Yeter ) desteklerini bizlerden  esirgemeyen tüm gönüldaşlarıma derneğim adına en kalbi duygularımla teşekkürlerimi sunuyorum.

Verilen bağışların hiç biri yabana gitmiyor çok şükür. Planladığımız gibi her şey güzel geçti. Gittiğimiz ailelerin ve çocuklarımızın dertlerine ortak olduk. Onların yaşadıkları hayatlarını çok yakında izledik ve dinledik. Elimizden gelen yardımlar için de tüm ekibimiz ve de gönüllülerimiz ile canla başla çalışıyoruz, çalışmaya da devam edeceğiz. Siz değerli dostlarımızdan  ‘’ Bir Gülüş Yeter ‘’ projesi için desteklerini bekliyoruz. Sosyal hesaplarımızda bize takip ederek destek verebilirsiniz.

 

https://www.facebook.com/deyidturkey

https://www.instagram.com/durudernegi

 

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı