Haber Detayı
15 Mayıs 2018 - Salı 15:38 Bu haber 981 kez okundu
 
Çocukların sel sularıyla ölümcül oyunu
Şanlıurfa’nın Hilvan ilçesine bağlı Aşağıekece kırsal mahallesinde sel sularında oynayan çocuklar hayatlarını tehlikeye attı.
ASAYİŞ Haberi
Çocukların sel sularıyla ölümcül oyunu

Haber: Hasan Ray

 

Oldukça şiddetli akan sel sularında oynayan çocuklar hayatlarını tehlikeye attıklarının farkında olmazken mahalle sakinleri çocukların sel sularında oynamasına sadece seyirci kaldı. Suyun aktığı alan boyunca oyun oynayan ç.ocuklar suda gezmekle yetinmeyip tehlikeli hareketler de yapınca yoldan geçe araçlar tarafından uyarılarak sudan uzaklaştırılmaya çalışıldı. Ancak çocuklar bütün uyarılara rağmen hayatlarını tehlikeye atmaya devam etti.

 

Suların yayılması teşvik ediyor

 

Konuyla ilgili konuşan bir mahalle sakini, “Çocukların burada rahat bir şekilde oynaması aslında bir ihmaldir. Eğer burada yolun altına en azından bir iki tahliye borusu konulmuş olsaydı. Bu düz alanda sel suları yayılmazdı. Çocuklar burada yoldaki asfalta güvenerek oyun oynuyor. Çünkü asfaltın suya dayanıklı olduğunu düşünüyorlar. Burada gerekli önlemler alınmış olsa buradaki sula-r bu kadar geni alanda akmayacak ve çocuklar da girmeyecektir” dedi.

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı