Haber Detayı
19 Kasım 2019 - Salı 20:44 Bu haber 688 kez okundu
 
Çocukların korkulu rüyası oldu
Bozova kırsalında uzun süredir sokak köpekleri yüzünden öğrencilere okula gitmekten korkuyor. Öğrenciler okula aileleri ile beraber gidiyor
ASAYİŞ Haberi
Çocukların korkulu rüyası oldu

Sokak köpekleri hem kırsalda hem de merkezde sayıları her geçen gün artıyor. Sokak köpeklerinin artması ile beraber tehlike çanları da çalmaya başlıyor. Bozova kırsal mahallelerinden Göynik Mahallesi,  Umutlu sokakta oturan vatandaşlar sokak köpeklerinden rahatsız. Mahallede artan sokak köpekleri yüzünden çocuklar okula gitmeye çekiniyor.

Göynik Mahallesi, Umutlu Sokak sakinlerinden Mehmet Deveci, sokak köpeklerinin 4-5 defa çocuklarına saldırdığını belirterek yetkilileri seslendi. Deveci, “Mahallemizde uzun süredir başıboş dolaşan köpekler var. Belediyemizi sokak köpekleri için bir şeyler yapmalarını söylememe rağmen bugüne kadar hiçbir işlem yapmadılar. Şu anda çocuklarımı okula ben götürüyorum. Başıboş köpekler bugüne kadar 4-5 defa çocuklara saldırdı. Aynı şekilde köydeki başka çocuklara da saldırdı. Belediye yetkililerine köpekleri bildirmeme rağmen bana herhangi bir şey söylemediler.” Diyerek yetkililerin sokak köpekleri için bir çare bulmasını istedi.

Bozova kırsalı ve merkezinde daha öncede başıboş köpeklerin tehlike saçtığı bildirilmişti.

Güleda Cankel, yasak elma 58 bölüm fragmanı, Yasak Elma 57, Çukur 76. bölüm izle, Hazal Kaya, ASDEP nedir

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı