Haber Detayı
11 Ağustos 2018 - Cumartesi 10:31
 
Çocuklar Hayrat ile gülüyor
Hayrat İnsani Yardım Derneği, sınırın öte tarafında da çocukları ve mazlumları sevindirmek için gece gündüz çalışıyor.
YAŞAM Haberi
Çocuklar Hayrat ile gülüyor

Haber: Hasan RAY

Hayrat İnsani Yardım Derneği, Türkiye ve Dünya genelinde yardım faaliyetlerine genişleterek devam ettiriyor. Kurban bayramında her seferinde on binlerce insana et ulaştıran Hayrat İnsani Yardım Derneği, bu yıl bunun yanında savaş mağduru yetim çocuklara da hediyeler gönderdi. Bağışçıların anlamlı desteklerine teşekkür eden Hayrat İnsani Yardım Derneği Güneydoğu Bölge Koordinatörü Abdullah Toprak, “Bağışçılarımızın bu anlamda destekleri çok önemlidir. Kurban bayramında ihtiyaç sahiplerinin umutları oluyorlar” dedi.

Çocuklar bayram ediyor

Konuyla ilgili konuşan Abdullah Toprak, “Bayrama sayılı günler kaldı. İnşallah Türkiye’de ve 45 ülkede kurban faaliyetimiz olacak. İnşallah orada mazlum kardeşlerimize hisselerini ve etlerini dağıtmış olacağız. Bununla beraber birçok ülkede ‘Çocuklar bayram ediyor’ projemiz kapsamında yetim kardeşlerimize bayramlıklar hediye edeceğiz. Bugün de Suriyeli kardeşlerimize bayramı neşeli geçirmeleri için bağışçılarımızın hediyelerini yolladık” dedi.

 

45 ülkede faaliyet yürütülüyor

Kurban bayramında mazlumlara et ulaştırmak Türkiye haricinde 45 ülkede çalışma yürüteceklerini söyleyen Toprak, “Her yıl bayramlarda on binlerce yetim çocuğumuza bayramlıklar hediye ediyoruz. bu yıl da başta Urfa ve Türkiye içinde olmak üzere 45 ülkede yetim çocuklarımıza bayramlıklar hediye edeceğiz savaş mağduru Suriye'deki yetim çocuklarımız için Bir tır bayramlık içerikli giysi Suriye'ye dualarla gönderdik bağış yapmak isteyenler 80 TL karşılığında web adresimizden veya Şanlıurfa şubemizden bir çocuğa bayramlık hediye de bulunabilir.

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı