Haber Detayı
12 Mayıs 2017 - Cuma 16:41 Bu haber 1708 kez okundu
 
Çocuk ve gençlere müjde!
Büyükşehir Belediyesi, Güneydoğu'da çocuklar için ilk oluşturacak bir projenin temelini daha attı.
YEREL Haberi
Çocuk ve gençlere müjde!

Türkiye'nin en genç nüfusuna sahip Şanlıurfa'da gençlere yönelik eğitim, sosyal ve spor alanında çalışmaları süratle sürdüren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Çocuk ve Gençlik Oyun Dünyası kompleksinin temelini attı.

 

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, gençlere yönelik yatırımlarına kaldığı yerden devam ediyor. Her ilçede semt sahaları ve semt kompleksleri yatırımı yaparak gençleri sporla buluşturan Büyükşehir Belediyesi, bu kez çocukları da kapsayan bir proje olan Çocuk ve Gençlik Oyun Dünyası kompleksinin yapımını başlattı.

 

Karaköprü Orman Bölge Müdürlüğü bitişiğinde 30 bin metrekare üzerinde yapılması planlanan tesisin temel atma törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, AK Parti teşkilatları, Karaköprü Belediyesi meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

 

BAŞKAN ÇİFTÇİ: PROJENİN SAHİBİ ÇOCUK VE GENÇLERDİR

Güneydoğu Anadolu'nun en büyük çocuk oyun kompleksinin temel atama töreninde konuşan Şanlıurfa Büyükşehir belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Çocuk ve Gençlik Oyun Dünyası kompleksinin özeliklerini anlattı. Başkan Çiftçi: "Şanlıurfa'da ailelerin mesire alanı hizmeti için her mahallede mesire alanı yaptık. Sosyal tesislerden faydalanmak isteyenler için merkez ve ilçelerde sosyal tesisler yaptık. Spor ihtiyacını karşılamak isteyenler için spor tesisleri yaptık. Suyla buluşmak ve dinlenmek isteyenler için GAP Vadisi projemiz etap etap yapılıyor. Burada çocukların ve gençlerin  içerisinde eğlenebileceği ve zaman geçirebileceği bir çok aktive imkanı sunacak Çocuk ve Gençlik Oyun Dünyası kompleksinin temelini atıyoruz. Bu projenin sahibi çocuklar ve gençler olacak" diyerek hayırlı olmasını diledi.

 

Şanlıurfa'nın genç nüfusa sahip olduğunun altını çizen Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli ise: "Genç nüfusa sahip olan Şanlıurfa'ya çocuk ve gençlik oyun dünyası yakışır" dedi. Konuşmaların ardından Çocuk ve Gençlik Oyun Dünyası kompleksinin resmi temeli atıldı.

 

30 Bin metrekareden oluşan Çocuk ve Gençlik Oyun Dünyası projesinde 18 adet farklı oyun grubu, macera parkuru, masa tenis alanları, langırt oyun masaları, 10 kaydırak, yüksek halatla tırmanma parkuru, biyolojik gölet, su oyun alanı, kum havuzu, oturma birimleri, piknik alanları, kamelyalar, trambolin, tırmanma duvarı, boyama duvarı, kuru havuzlarıyla Şanlıurfalı çocuk ve gençlerin hizmetine sunulacak. Temeli atılan tesisin yıl sonunda hizmete açılması planlanıyor.

Kaynak: Editör:
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı