Haber Detayı
11 Ekim 2018 - Perşembe 13:44 Bu haber 1604 kez okundu
 
Çiftçi'den Rektör Taşaltın ve Tatlıses'e yanıt geldi!
Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi,İbrahim Tatlıses'i Şanlıurfa'ya davet etti.
GÜNDEM Haberi
Çiftçi'den Rektör Taşaltın ve Tatlıses'e yanıt geldi!

Kaşmer Dağı imar planı ile ilgili bilgi vermek amacıyla basın toplantısı düzenleyen Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Ünlü Sanatçı İbrahim Tatlıses'i Şanlıurfa'ya davet etti. 


Kaşmer Dağı imarı ile ilgili "Dağ Eteğinde arazi aldım, orası geliştirilmedi. Ne oluyor da Kaşmer Dağına imar gidiyor" yorumu yapan İbrahim Tatlıses'e cevap veren Başkan Nihat Çiftçi, "Uzun süredir Şanlıurfa'ya gelmedin, buranın nasıl geliştiğini görmediğini için bunları söylüyorsun. Gelip bir gör buranın nasıl geliştiğini" dedi.


Nihat Çiftçi’nin Tatlıses’e verdiği cevap şöyle;
"İbrahim ağabeyim gerçekten Urfa'nın tanıtımında emeği geçen bir insandır. Ama bu konuda bir yanlışı var. İbrahim ağabeyim Dağ Eteğinde yer aldığını söylüyor. Orayı geliştirmediğimizi söylüyor. 'Hayırdır bu dağı niye imara açıyorsun' diyor. Buranın da kaşmer olduğunu yeni öğrendim. Kendisi doğru konuşuyor. Ama İbrahim ağabeye sesleniyorum. Urfa'ya gel! Dağ Eteğini geliştiren, oraya çelik köprüler yerleştiren bu kadrodur. Oranın yollarını yapan bu kadrodur. gel önce bir gör. Seni Büyükşehir Belediyesi olarak memleketine davet ediyorum. Gel gör eğer yine de bir şey söylersen boynum kıldan ince. 5-6 yıldır gelmiyorsun. Urfa eski Urfa değildir."


Konuşmasında Harran Üniversitesi Rektörü Ramazan Taşaltın!a da cevap veren Başkan Çiftçi şunları söyledi;
Rektör Bey çıkmış diyor ki 'Eyyübiye Kampüsünde imara açmayı istediğimiz araziyi imara açmadın neden bu alanı açtın?' Bunu söyleyen bu memleketin akademisyeni, eğitmeni. Bu kişi tarım arazisinin imara açılmasını istiyor. Ya böyle bir kişinin bilimsel düşünmesi, bu algıları kaldırması gerekirken, Bize ışık olması, halkı bilgilendirmesi gerekirken halen algılar oluşturuyor." ifadelerini kullandı.

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı