Haber Detayı
12 Ağustos 2020 - Çarşamba 13:06 Bu haber 421 kez okundu
 
CHP İl Başkanı Cidir'den Urfalılara Önemli Uyarı!!!!
CHP Şanlıurfa İl Başkanı Hayrettin Cidir tüm dünyayı esir alarak çocuk yetişkin ve yaşlı demeden insanları tehdit eden ölümcül Covid-19 salgınına karşı Şanlıurfa'lıları uyardı.
SİYASET Haberi
CHP İl Başkanı Cidir'den Urfalılara Önemli Uyarı!!!!

CHP Şanlıurfa İl Başkanı Hayrettin Cidir, sosyal medya hesabı üzerinden ''Saygı değer Şanlıurfalı hemşerilerim sizden rıcam allah aşkına zorunlu kalmadıkça hastahanelere gitmeyin hasta ziyaretleri yapmayın mecbur kalınmadıkça taziye ve düğün toplantılarına katılmayın katılma gereği görüldüğündede sosyal mesafeye uyunuz maskesiz hiçbir topluma girmeyiniz.'' diyerek Şanlıurfa'lı vatandaşlara çağrıda bulunan Başkan Cidir, açıklamalarına şu sözlerle devam etti;
 
 
 
''Hastahanelerimiz her gün uyulmayan kurallar nedeniyle Corona vürüs vakalarıyla dolmuştur, gerekli kontroller yapılmamaktadır.Hasta şüphesi ile gidenlere sadece tomogrofi çekilip eve gönderiliyor.Bu durum olağanüstü bir durumdur. Böyle durumlarda devlet tüm sağlıkta kullanabilecek yerlere müdahil olma hakkı vardır. Yer sıkıntısının olduğu Şanlıurfa'da kapalı bir çok hastahanelerimiz olduğu halde faaliyete geçirilmiyor.
 
Burada tüm yetkililere ve sorumlu kurumlara sesleniyorum. Sağlık ihmale gelmez. Bizlere yapmamız gereken ne varsa yapmaya hazırız. Elimizi değil, Şanlıurfalı kardeşlerimizin sağlığı ve geleceği için gövdemizi dahi taşın altına koymaya hazırız. Lütfen geç kalmayınız Urfa'm elden gidiyor. uyumayınız..!!! İfadelerini kullandı.

 

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı