Haber Detayı
30 Mayıs 2018 - Çarşamba 11:51 Bu haber 2767 kez okundu
 
Ceylanpınar seçim için düğmeye bastı
Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Erzurum'da seçim startını vermesinin ardından Ceylanpınar'da da 24 Haziran'da yapılacak seçim için düğmeye basıldı.
YEREL Haberi
Ceylanpınar seçim için düğmeye bastı

Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz gün Erzurum'da yaptığı mitingde 24 Haziran'da yapılacak seçim için startı vermişti. Ceylanpınar Belediyesi ve Ceylanpınar Ak Parti İlçe Başkanlığı'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısının ardından seçim için kolları sıvadı.

 

CEYLANPINAR CUMHUR İTTİFAKINI DESTEKLEYECEK

Ceylanpınar Belediyesi, Ceylanpınar Ak Parti İlçe Başkanlığı ve vatandaşlar yapılan iftar yemeğinde buluştu. Ceylan Düğün Salonu'nda yapılan iftar yemeğine Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla, Ak Parti İlçe Başkanı Halid Şimşek, Belediye Başkan Yardımcıları, belediye meclis üyeleri, partililer ve vatandaşlar katıldı.  Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla, 24 Haziran'da yapılacak cumhurbaşkanlığı seçiminde Cumhur İttifakı'nın adayı Recep Tayyip Erdoğan'ı destekleyeceklerini ve milletini seven herkesin de Erdoğan'ı desteklemesi gerektiğinin altını çizdi.

 

BAŞKAN ATİLLA: TÜRKİYE'NİN GÜÇLENMESİNİN NEDENİ OLARAK CUMHURBAŞKANIMIZI GÖRDÜKLERİ İÇİN ONU İSTEMİYORLAR"

Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla, Batılı emperyalistlerin Türkiye'yi güçlendirdiği için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı istemediklerini ifade etti. Atilla,  "İhanet odakları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı yıkma peşindeler. Cumhurbaşkanı gitsin de kim gelirse gelsin havasındalar. Nedir peki sebep? Cumhurbaşkanımız onlara boyun eğmediği için, onların istediklerini yapmadığı için, milletinin yanında olduğu için, bu ülkenin nimetlerini onlara hortumlatmadığı için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gitmesini istiyorlar.  Geçmişte nasıl bu milletin malını ve nimetlerini hortumlayan Batılı emperyalistler ve iç mihraklar şimdiki milletin malını hortumlamak istedikleri için Cumhurbaşkanımızı istemiyorlar. Filistin'de olaylar başladığında Cumhurbaşkanımız Filistin'e sahip çıktığı için Cumhurbaşkanımızı istemiyorlar. Myanmar'da, 21'inci yüzyılda Müslümanlar diri diri yakıldı. Hiçbir Müslüman ülkesi de sesini çıkarmadı. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan feryat figan ettiği için istemiyorlar. Ümmeti Muhammed dediği için Cumhurbaşkanımızı istemiyorlar. Batılı şer odakları ve emperyalistler yüzyıllardır Türkiye'yi onlara bağlı ve zayıf bir ülke olarak konumlandırdılar. Türkiye'nin güçlenmesinin nedeni olarak Cumhurbaşkanımızı gördükleri için onu istemiyorlar. Diyorlar Erdoğan olmasa idi Türkiye bu kadar güçlenmezdi. Cumhurbaşkanımızı devirdikleri zaman aslında 80 milyon nüfuslu Türkiye'yi de devirmiş olacaklar. Erdoğan kaybederse bunun kazananı olmayacak ve herkes kaybetmiş olacak" dedi.

 

"BİZ BU 14 ADAYI CEYLANPINAR'IN VEKİLİ OLARAK GÖRECEĞİZ VE KABUL EDECEĞİZ"

Başkan Atilla, listede aday gösterilen 14 kişinin sadece Şanlıurfa'nın değil bütün ilçelerin vekili oldukları olduğuna dikkat çekerek şöyle konuştu:

"Biz de isterdik Ceylanpınar'dan müracaat eden 9 kardeşimizden biri de seçilsin. Cumhurbaşkanımız ve genel merkez bize 14 tane aday göndermiş. Biz bu 14 adayı Ceylanpınar'ın vekili olarak göreceğiz ve kabul edeceğiz. 14 tane aday hem Ceylanpınarlıdır, hem Halfetilidir, hem Harranlıdır, hem Sivereklidir hem de Karaköprülüdür. Ülkemizin, milletimizin ve bizlerin selameti için sanki kendimiz adaymışız gibi 24 Haziran'da sahaya inip çalışmamız gerekir. Bugün bize ne gerek var dersek yarın hep beraber bunun acısını çekeriz. Bizim liderimiz Recep Tayyip Erdoğan, partimiz ise Ak Parti'dir. Oyumuz Ak Parti'ye, cumhurbaşkanlığı seçiminde de oyumuz Recep Tayyip Erdoğan'adır."

 

"BİZ HEP BERABER 24 HAZİRAN'DA CEYLANPINAR OLARAK DURMAK YOK YOLA DEVAM DİYECEĞİZ"

Ak Parti Ceylanpınar İlçe Başkanı Halid Şimşek, 24 Haziran'da Ceylanpınar olarak yola AK Parti ile devam edeceklerini ifade ederek, "Biz bu aralar ülkemiz ve partimiz üzerinde oynan oyunların farkındayız. Biz bir kez daha söylüyoruz ki siz başaramayacaksınız. Biz hep beraber 24 Haziran'da Ceylanpınar olarak durmak yok yola devam diyeceğiz. Peki başaramadılar da bitti mi, hayır bitmedi. Bugün bakıyoruz, Recep Tayyip Erdoğan ne yaptı bu ülkeye? Çocuklarımız artık kitaplarını ücretsiz alıyor, her yerde okullar yapılıyor. Camilerimiz namaz saatinde açılır ve namaz saatinde kapanırdı. Bugün hepimiz biliyoruz ki şer odaklarının İslam üzerinde oynadığı en büyük oyun kadınların başındaki baş örtüsüdür. Ama artık baş örtüsü serbest hale geldi. Türkiye tamamı ile Müslüman bir ülke iken özgürlük yoktu Türkiye'de. Ama bugün herkes istediği şekilde yaşayabiliyor. Recep Tayyip Erdoğan bu ülkede sadece din üzerinde bir şeyler yapmadı. Eğitimden sanayiye, teknolojiden sağlığa kadar birçok alanda hizmetler yaptı" şeklinde konuştu. 

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı