Haber Detayı
20 Ocak 2021 - Çarşamba 17:08 Bu haber 816 kez okundu
 
Ceylanpınar Halkı Çamur Çilesini Eşekle Aşmaya Çalışıyor
Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde köy statüsünden çıkarak, Ceylanpınar ilçe merkezine 20 km uzaklıkta olan Saraççeşme mahallesi kış aylarında yağan yağmurun ardından çamurla kaplanması mahalle sakinlerini çamur çilesiyle yüz yüze getirdi.
YEREL Haberi
Ceylanpınar Halkı Çamur Çilesini Eşekle Aşmaya Çalışıyor

    

 

Ceylanpınar ilçe merkezine 0 km uzaklıkta olan Saraççeşme mahallesinde yollar her yağmurda çamur içinde kalıyor. Asfalt bulunmayan yolun büyük bir kısmı yağan yağmurla birlikte yine çamurla kaplandı. Mahalle sakinleri kış aylarında çamurlu yollardan araçların geçememesi nedeniyle vatandaşlar bir yerden bir yere gitmek için eşek sırtında gitmek zorunda kalıyor. Eşeği olmayan mahalle sakinleri ise yalın ayak çamura bata çıka gitmek istedikleri yere gitmeye çalışıyor.

 

 

                         DERDİMİZİ KİME ANLATALIM

 

Mahalle sakinleri yaklaşık 1 yıldır yaşadıkları sıkıntıları sorunları Belediyeye bildirdiklerini fakat belediye çalışanlarının belirli yerlerin yollarını yaptıklarını dile getirdiler. Mahalle muhtarına giderek yorucu yolların çilesini anlattıklarını ama muhtarında sade ve sadece kendi evi ve çevresi için çalıştığını belirten mahalle sakinleri ‘’Derdimizi Kime Anlatalım’’ diyerek tepkilerini gösterdiler.           

 

ÖZEL HABER: AYSEL KIRIŞAN       

                                             

           (MUHTAR'ın EVİ)                       

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı