Haber Detayı
07 Temmuz 2020 - Salı 12:49
 
Ceylanpınar Belediyesi Virüsten Daha mı Güçlü
Ceylanpınar Belediyesi insan sağlığını hiçe sayarak resmen Corono virüse karşı meydan okuyor.
YEREL Haberi
Ceylanpınar Belediyesi Virüsten Daha mı Güçlü

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm dünya ülkelerinde olduğu gibi ülkemizde de baş gösteren Corona virüs adıyla bilinen yeni tip Covid-19 salgınına ilişkin Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan bir takım sıkı tedbirler alarak salgının önüne geçmeye çalışıyorlar. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın kabine toplantısının ardından 1 Hazirandan itibaren tedbirleri elden bırakmamak şartıyla normalleşme sürecine gidileceğini kameralar karşısında duyurmuştu. Sağlık bakanımız ve Cumhurbaşkanımızın özellikle altını çizerek belirttiği Corona virüse karşı hijyen, sosyal mesafe, temas ve maske kullanımı kurallarına riayet etmeleri konusunda her akşam canlı yayında üstüne basarak açıklamalarda bulunurken Ceylanpınar Belediyesi adeta virüse meydan okurcasına kuralları ihlal ettiği görülüyor.

 

 

İddialara göre; Ceylanpınar Belediyesi Ek Hizmet Binası’nda görev yapan 6 kişiden 5’i Corona virüse yakalanmasının ardından Belediye Ek Hizmet binasında herhangi bir dezenfektan yapılmadığı gibi karantinaya alınmayıp açık tutulmasıyla Belediye yönetiminin bu binaya yeni işçi görevlendirmesi de Ceylanpınar Belediye Başkan yardımcısı Dinçer Sayan’ın kurallara riayet etmediğini gözler önüne serdi.

 

 

Belediye çalışanlarının başkan yardımcısı Sayan’a kendi sağlıklarından endişe duyduklarını ve ek hizmet binasının karantinaya alınması gerektiğini söylemeleri üzerine Başkan yardımcısı Sayan yetkililere kulak tıkayarak belediye ek hizmet binasının “prestij” adı altında karantinaya alınmak yerine açık tutulması gerektiği iddia edildi.

 

 

Şimdi Belediye Başkan Yardımcısı Dinçer Sayan’dan şu soruların cevabını bekliyoruz; Siz belediye çalışmalarını gösteriş için mi yapıyorsunuz.? Siz insan sağlığını hiçe mi sayıyorsunuz yoksa Virüse meydan mı okuyorsunuz.? Bu kadar insanın vebalini taşıdığınız için vicdanen rahat mısınız.?

 

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı