Haber Detayı
11 Kasım 2019 - Pazartesi 22:31 Bu haber 1096 kez okundu
 
Ceylanpınar'a doğalgaz müjdesi
Ceylanpınar Belediye Başkanı Abdullah Aksak, Ceylanpınar'a doğalgaz'ın gelmesiyle alakalı olarak Resmi Gazetede kamulaştırma kararının yayınlandığını belirterek, "Doğalgaz, Ceylanpınar'a hayırlı olsun." dedi.
YEREL Haberi
Ceylanpınar'a doğalgaz müjdesi

Başkan Aksak'ın yoğun gayretleri sonuç verdi ve Ceylanpınar'a doğalgaz'ın getirilmesiyle ilgili çalışmalar başladı.

 

SÜREÇ BAŞLADI

Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ (BOTAŞ), çeşitli ilçelerdeki doğal gaz boru hattı projeleri kapsamında bazı taşınmazları acele kamulaştıracak. Konuya ilişkin Cumhurbaşkanı kararları, Resmi Gazete'de yayımlandı. Kamulaştırma çalışmalarının hızla yapılmasının ardından Ceylanpınar'a doğalgaz hattı çekilecek. Doğalgaz'ın ilçeye getirilmesinin ardından tesisat ve abone çalışmalarına başlanacak.

 

İLÇEMİZE HAYIRLI OLSUN

Ceylanpınar Belediye Başkanı Abdullah Aksak, yaptığı açıklamada doğalgaz'ın Ceylanpınar'a gelmesiyle ilgili olarak sürdürdükleri yoğun çalışmaların neticeye ulaştığını söyledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla doğalgaz çalışmalarına başlandığını ifade eden Başkan Aksak, "Cumhurbaşkanımızın doğalgaz kararı resmi gazetede yayımlandı. İvedi bir şekilde kamulaştırma yapılacak ve en kısa zamanda Ceylanpınar'a doğalgaz gelecek. Doğalgaz'ın Ceylanpınar'a getirilmesi seçim vaatlerimiz arasında vardı. Bir vaadimizi daha yerine getirmenin de haklı gururunu yaşıyoruz. Şimdiden Ceylanpınarlı hemşerilerimize hayırlı uğurlu olsun. Artık Ceylanpınar daha yaşanır bir kent olacak." diye konuştu.

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı