Haber Detayı
02 Ağustos 2018 - Perşembe 13:47
 
Cevheri, ABD’ye sert çıktı
Vekil Mehmet Ali Cevheri, Türkiye’yi yaptırım uygulamakla tehdit eden ABD’yi sert cümlelerle eleştirdi.
SİYASET Haberi
Cevheri, ABD’ye sert çıktı

Haber: Hasan RAY

Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali Cevheri, Şanlıurfa insani Yardım Platformunun düzenlediği yardım töreninde konuştu. Burada çarpıcı açıklamalarda bulunan Cevheri, ABD’ye sert cümlelerle yüklenerek,”Bir papaz için yapılan hamiliğin yüzde birini katledilen insanlar için yapmıyorlar. Bir papaz için ‘sizinle ilişkilerimizi keseriz’ diyorlar ama katledilen milyonlarca insan için tırnaklarını kımıldatmıyorlar” dedi.

 

Papaz tehdit ediyorlar

Emperyalist güçlerin Ortadoğu coğrafyasını kan gölüne çevirdiğini söyleyen Vekil Cevheri, “Bugün emperyaller Ortadoğu coğrafyasını kan Gölü'ne çevirmişler. ABD, bir papaz için yaptığı hamiliğin yüzde birini katledilen insanlar için sarf etmiyor. Bir papaz için ‘biz sizinle olan bütün ilişkilerimizi keseriz’ diyorlar, katledilen milyonlarca insanımız için tırnaklarını bile kımıldatmıyorlar. Terörün hamiliğini yapıyorlar” diye konuştu.

 

İslamiyet’i bölmek için çalışıyorlar

Küfrün her zaman İslam’a karşı savacağını belirten Vekil Cevheri, “Ülkeyi kan Gölü'ne çevirmiş olan terörist başını koruyorlar. Eğer siz Müslüman iseniz küfür her zaman sizinle savaşacaktır. Bu sadece bu günümüze ait sorun değildir. Bugün belki onlar maddi yönden ve teknolojik alanda güçlenmişler ama bütün imkanlarını İslamiyet’i bölmek ve parçalamak için kullanıyorlar” ifadelerine yer verdi.

 

En çok yardımı Türkiye yapıyor

Küfre karşı çok çalışılması gerektiğini vurgulayan Vekil Cevheri, “O halde bizim ne yapmamız lazım; daha çok çalışıp daha çok güçlenmemiz lazım. Gönül coğrafyamıza sahip çıkmamız lazım, eğer maddi ve manevi alanda güçlenirsek; gönül coğrafyamıza sahip çıkabilir ve hamilik yapabiliriz. Bu noktada Türkiye özellikle kendi bütçesine göre Özellikle mazlum insanlara en çok yardım yapan ülkedir. her ne kadar rakamsal olarak ABD gözüküyorsa da bütçeye oranlarsak Türkiye birinci sıradadır” ifadelerini kullandı.

 

Ortadoğu’nun umudu Türkiye’dir

Ortadoğu’daki Türkiye etkinliğinin güçlenen Türkiye ile arttığını ve artmaya devam edeceğini söyleyen Vekil Cevheri, “Bu güçlenen Türkiye’nin güçlenen ekonomisi ile oluyor. Sayın Reisi Cumhurumuz Afrika'ya gittiğinde ‘biz kardeşlik adına hiçbir menfaat beklemeden buradayız’ dedi. Biz oradaki insanlara sahip çıkmazsak, herhalde Allah'ın huzurunda verecek bir hesabımız olmaz. Sadece Suriye değil dünyada özellikle Arakan halkı, Afgan halkı, Fas, Yemen, Tunus Libya, Cezayir ve özellikle zülüm altındaki Gazze’nin umudu Türkiye’dir” şeklinde konuştu.

 

Türkiye siyaseten de güçlendi

“Cumhurbaşkanlığı sistemi ile birlikte gelen siyasal istikrar dünyada karşılık buldu” diyen Vekil Cevheri, “Bugün eğer Münbüç için silahsız bir şekilde kan dökülmeden ‘gelin beraber yönetelim’ deniyorsa bu Türkiye’nin siyaseten çok daha güçlendiğini göstergesidir. Onlar bunu yapmak zorundalar. Çünkü çok iyi biliyorlar ki eğer yapmazlarsa Afrin’de yapılan orada da yapılır. Bundan sonra vakit Türkiye vaktidir, bu coğrafyada ve yeryüzünde vakit Türkiye vaktidir dedi.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı