Haber Detayı
10 Eylül 2020 - Perşembe 16:37 Bu haber 1259 kez okundu
 
Çavuşoğlundan Macron’a Sert Cevap!!!!
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu: ‘’Fransa Cumhurbaşkanı Macron’un açıklamaları kendi acziyetinin ve içinde bulunduğu çaresizliğin dışa vurumudur.’’
DÜNYA Haberi
Çavuşoğlundan Macron’a Sert Cevap!!!!

Fransa Cumhurbaşkanı Macron, skandal açıklama yaparak sorunlarının Türk halkıyla değil Erdoğan'la olduğunu söylemesinin ardından Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlundan sert açıklama geldi.

 

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Fransa Cumhurbaşkanı Macron yine sömürgeci refleksleriyle kibirli, üst perdeden ders vermeye çalışan bir açıklama yapmıştır. Aslında Macron’un yaptığı açıklamaları kendi acziyetinin ve içinde bulunduğu çaresizliğin dışa vurumudur. Zira tüm dünyada serbestçe at koşturdukları günler geride kalmıştır. Dış politikadaki tüm sinsi planlarını suya düşürdüğümüz, kirli oyunlarını bozduğumuz Macron iç acısıyla her gün fütursuzca Türkiye’ye ve Sayın Cumhurbaşkanımıza saldırmaktadır.

 

Sayın Cumhurbaşkanımız Avrupa’da en yüksek oy oranıyla seçilen liderlerdendir. Sayın Cumhurbaşkanımız gücünü her zaman Türk halkından almıştır. Türk halkı ve hükümeti, bu tür hezeyanlar karşısında hep tek yürek olmuştur ve olmaya da devam edecektir.’’ Dedi.

 

 

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı