Haber Detayı
15 Mayıs 2018 - Salı 16:35 Bu haber 1898 kez okundu
 
Çatıdaki Baz İstasyonları Ölüm Saçıyor
Evlerin çatılarına kurulan baz istasyonları insanların sağlığını tehdit ediyor. Baz istasyonlarının şehir dışına çıkarılması gerekirken şehir içinde toplanması durumun vahametini gösteriyor.
GÜNDEM Haberi
Çatıdaki Baz İstasyonları Ölüm Saçıyor

Hasan Ray

 

Şanlıurfa’nı Haliliye ilçesi Atatürk Mahallesinde bulunan  binanın çatısına kurulan baz istasyonu insan sağlığını tehdit ediyor. Çatısına baz istasyonu kurulan binanın üç katında da insanların yaşaması tehliken,in boyutlarını gözler önüne seriyor. Mahalle sakinleri ve söz konusu binada yaşayanlar baz istasyonlarıyla yaşamaya alışmış durumdalar.

 

Aynı binada yaşayanlar var

Çatısına baz istasyonu kurulan binanın çevresinde yaşayan vatandaşlar da duruma tepki gösteriyor. Baz istasyonun kurulduğu binanın hemen birkaç metre ilerisinde  otel ve düğün salonu bulunması baz istasyonunun etkisinin daha çok kişiye etki etmesine neden oluyor. Mahalle sakinleri, baz istasyonlarının kendi sağlıkları için tehlike olduğunu söyledi.

 

Uzmanlar uyarıyor

Uzmanlar, baz istasyonlarının cep telefonlarıyla iletişim sağlanması için gerekli olduğunu ancak bir o kadar da zararlı olduğunu belirtiyor. Özellikle yakın çevrede oturan kişilerin direk radyasyona maruz kaldığını belirten uzmanlar, baz istasyonlarının zararlarını şöyle sıralıyor;

 

Baz istasyonlarının çevreye yaydığı elektro manyetik dalgalar insan vücudundaki hücrelerin kimyasını bozmaktadır.

 

Hücrelerin bozulmasına bağlı olarak da, büyük moleküllerin, yani protein, magnezyum, potasyum (vb) gibi, deforme olması, hücre zarlarının birbirine yapışması, hücre zarlarında delikler oluşması, bazı enzimlerin bozulması, sinir zarlarının bozulması, rüya görmenin azalması gibi sonuçlara neden olmaktadır. Ayrıca bu etkilere bağlı olarak uyku bozukluğu, asabiyet, unutkanlık, depresyon, baş ağrısı, baş dönmesi, parkinson, alzheimer gibi beyin hastalıklarına da neden olmaktadır.

 

Baz istasyonlarının yaydığı, radyasyonun kanserde üç ayrı kademede etkili olduğu bilim adamları tarafından tespit edilmiştir. Birinci etkisi, vücutta ki kanser önleyici maddeleri yok ederek, bünyenin kansere karşı korunaksız hale gelmesini sağlar. ikinci etkisi, bu dalgaların kendisinin kanseri oluşturmasıdır.

 

Üçüncü etkisi ise,  kanser yapan maddelerin, hücrenin içine yerleşmesini kolaylaştırması ve mevcut bulunan kanserin, seyrinin ve etkilerinin artırılması dır.

 

Radyo aktif  dalgalar, kulakta işitme ve Kaybı kulak çınlamasına yol açmaktadır.

 

Göz merceğinin bulanması, Göz korneasının bulanması, İns iltihabı, Göz dibinin harap olmasına eden olduğu belirlenmiştir.

 

Radyasyona maruz kalan kişilerde, hücrelerin ölmesi sonucu Kısırlık, Otizmli doğan çocuklar, Döl yatağının ölmesi, Adet düzensizlikleri, Östrojen artışı nedeniyle, düşükler olabilmektedir.

 

Baz istasyonlarının yaydığı elektro manyetik dalgaların bağışıklık sisteminin çökmesine neden olduğu, tıbbı kesinlik kazanmış bir gerçektir.

 

Kan hücrelerine zarar vererek, kan içindeki, Alyuvarlar, Akyuvarlar, pıhtı oluşumunu sağlayan Pulları azaltır. Kanın kimyasını bozar. Beyin ve kanımız için, çok önemli olan asetilkolin esterazı eksiltir. Bu enzimin azalması ölümlere yol açabilmektedir.

 

Baz istasyonlarının yaydığı radyasyona maruz kalan bölgelerde 20 yıl kadar sonra, kanser patlaması yaşanacağı, en az üç kişiden birinin kanser hastası olacağı düşünülmektedir.

 

Kalp ritim bozukluğuna ve diğer bir çok kalp rahatsızlığına neden olmaktadır.

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı