Haber Detayı
07 Mart 2019 - Perşembe 21:55 Bu haber 1046 kez okundu
 
Canpolat, 'Çılgın Projesi'ni açıkladı
31 Mart yerel seçimleri öncesi dikkatler Başkan adaylarının açıklayacakları projelere çevrildi.
SİYASET Haberi
Canpolat, 'Çılgın Projesi'ni açıkladı

Saadet Partisi Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sabahattin Cevheri, Karakoyun'a temiz su akıtma, Tugay'ın taşınmasıyla boşalacak alana 'Millet parkı' vaat etmişti. Rakibi Zeynel Abidin Beyazgül şimdilik projelerini sır gibi saklıyor. 
Bu arada Ak Parti Haliliye Belediye Başkan adayı Mehmet Canpolat, hedeflediği 'Çılgın proje'nin videosunu sosyal medyadan paylaştı. 
Canpolat, Göbeklitepe Kulesi sözü verdi. Tanıtım görselinde Cumhuriyet Parkı kullanıldı. 

'GÖBEKLİTEPE KULESİ'  URFA'NIN YENİ SİMGESİ OLACAK
Canpolat’a ait sosyal medya hesabı üzerinden yapılan paylaşımda şöyle denildi: “Şehrimizin kalbi olan ilçemizde, ilimizin de simgeleri arasına girecek olan Göbeklitepe Kulesi’ni inşa edeceğiz. Göbeklitepe mimarisinde ve seyir terası niteliğindeki bu yapı hem halkımız hem de misafirlerimiz için vazgeçilmez bir ziyaret yeri olacak, yüksekliği ile bütün şehri görme imkanı sunacak. Göbeklitepe Kulesi kapsamında oluşturacağımız bölümlerde alışveriş, yemek ve dinlenme alanları olacak. Göbeklitepe Kulesi ilçemizin imajına büyük katkı sağlarken, önemli oranda ziyaretçi sayısını da arttıracak.” 


GÖBEKLİTEPE KAPALI ÇARŞISI
Göbeklitepe Kapalı Çarşı Projesi'nin tanıtım videosu da Canpolat’a ait sosyal medya hesabından paylaşıldı. Projenin tanıtımında ziyaretçilerin 'Göbeklitepe Kapalı Çarşısı' sayesinde ilimizde daha fazla vakit geçireceği belirtilerek, şöyle denildi:
''Göbeklitepe ile şehrimizin tarih ve kültürünü yansıtan eserlerin sergilenip satışa sunulacağı Kapalı Çarşı, tarihi yapıya uygun olarak inşa edilecek, çarşının içerisinde şehrimizin simgeleri dışında herhangi bir ürün ve yapıya yer verilmeyecek. Göbeklitepe, Kapalı Çarşı ile hemşehrilerimizin uğrak yeri haline gelecek.” 

Urfahizmet
 

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı