Haber Detayı
07 Nisan 2017 - Cuma 09:00 Bu haber 1755 kez okundu
 
Büyükşehir, Trambüs projesini ihaleye çıkarıyor
Proje Abide-Haleplibahçe arasındaki 3,5 kilometrelik güzergahta uygulanacak. İhale 24 Nisan‘da
GÜNDEM Haberi
Büyükşehir, Trambüs projesini ihaleye çıkarıyor

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi‘nin toplu ulaşımı rahatlatmak amacıyla planladığı Trambüs (Troleybüs) projesi için ihale tarihi 24 Nisan olarak belirlendi. 


10 ARAÇ SATIN ALINACAK
Proje için 24 metre uzunluğunda 10 troleybüs araç satın alınacak.  Gidiş-geliş olarak toplam 7 kilometrelik Abide-Balıklıgöl arasında çalışacak trambüsler toplu taşımayı daha hızlı ve modern hale getirmeyi amaçlıyor. 
1 yılda tamamlanması öngörülen projenin ne kadara mal olacağı henüz açıklanmadı.  Trambüslerin  teslim tarihi  3 adet 270 gün, 3 adet 300 gün, 4 adet 330 gün şeklinde belirlendi. 
Açık ihale usulü ile ihale edilecek Trambüs projesi, 24 Nisan 2017 tarihinde saat 11:00'da Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinde gerçekleştirilecek. 

 

DİVANYOLU TRAFİĞE KAPATILMIYOR
Aşağı çarşı esnafı olumsuz baktığı için projede Divanyolu‘nun trafiğe kapatılma seçeneği gündemde değil. Bir süre önce Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi‘yle bir araya gelen Divanyolu esnafı, şu anda taşıtların tek yön olarak kullandığı yolun tramybüs yolu olması konusunda olumlu görüş belirttiler. 

 

12 EYLÜL CADDESİ TRAMBÜS YOLU MU OLACAK? 
Öte yandan divanyolu esnafının karşı çıkması nedeniyle 12 Eylül caddesinin Trambüs yolu olarak düşünüldüğü iddia edildi. Bu iddia yetkililer tarafından henüz doğrulanmış değil..  Başkan Nihat Çiftçi‘nin Trambüs projesinin detayları konusunda kamuoyunu bilgilendirmesi isteniyor.. 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı