Haber Detayı
31 Mart 2017 - Cuma 11:01 Bu haber 1628 kez okundu
 
Büyükşehir’in şoförleri hızır gibi
Şanlıurfa Büyükşehir Belediye otobüsünde rahatsızlanan bir kadın jet hızıyla Hastaneye ulaştırıldı…
GÜNDEM Haberi
Büyükşehir’in şoförleri hızır gibi

Şanlıurfa'da belediye otobüsünde baygınlık geçiren kadını kurtarmak için şoför ve yolcular seferber oldu.  21 nolu Bağlarbaşı hattında çalışan 63 H 0152 plakalı araç dün akşam saatlerinde Şehitlik kavşağına geldiğinde bir kadın baygınlık geçirdi.  Otobüste bulunan yolcular seferber oldu. 

Şoför Mehmet İzol, güzergâh dışına çıkarak, baygın haldeki yolcuyu kısa sürede Balıklıgöl Devlet Hastanesi’ne ulaştırdı.

Belediye otobüsünün hastane önüne geldiğini fark eden hastane görevlileri, sedye ile aracın kapısına kadar geldi. Baygın haldeki kadın otobüsten sedyeye alınarak, hastaneye taşındı.

Baygın yolcu, acil serviste tedavi altına alınırken, belediye otobüsü kısa süreli gecikmeyle seferini sürdürdü.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Daire Başkanlığı yetkilileri,  bu tür vakalar konusunda kesin talimatları bulunduğunu belirterek, ‘Böyle durumlarda yolcu indirme-bindirme işleminin durdurulup seferlere ara verilerek hastanın en yakın Hastaneye ulaştırılması gerekiyor. Bu son vakada da Mehmet İzol adlı şoförümüz üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmiştir.  Vatandaşlarımız da bu anlamda çok duyarlı..  Dileriz en kısa sürede sağlığına kavuşur’ dedi.

Kaynak: Editör:
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı