Haber Detayı
08 Şubat 2018 - Perşembe 09:31
 
Buna belediye çöplüğü diyorlar
Şanlıurfa’nın kalbinde yer alan ve Küçük Sanayi Sitesi olarak bilinen eski sanayi sitesi çöp yuvasına döndü.
GÜNDEM Haberi
Buna belediye çöplüğü diyorlar

Şanlıurfa’nın kalbinde yer alan ve Küçük Sanayi Sitesi olarak bilinen eski sanayi sitesi çöp yuvasına döndü. Sanayi Sitesinin her sokağında bulunan çöp konteynırlarının düzenli olarak toplanmaması özellikle esnafı çileden çıkarıyor. Çöpler toplanmadığı için birikerek, kötü koku ve çirkin görüntülere sebep oluyor.

 

Haber: Aziz Çiftçi

 

Şanlıurfa’nın tam ortasında yer alan ve eski tabirle küçük sanayi sitesi Şanlıurfa Belediyesi Eski Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, kentsel dönüşüm kapsamına alınmıştı. Bu kapsamda birçok iş yeri Evren Sanayi Sitesine taşındı. Ancak esnafın bir kısmı eski yerlerinde kalarak çalışmaya devam edince beraberinde bir takım sorunlar da baş göstermeye başladı. Bu sorunların başında çevre kirliliği ile trafik sıkışıklığı geliyor.

 

Kentsel dönüşüm unutuldu

Yıllardır süregelen Küçük Sanayi Sitesi, kentsel dönüşüm projesi kent adına adeta kangrenleşen bir yaraya dönüştü. Başladığı günden bu yana yıllar geçmesine rağmen hala bitirilemeyen bu proje kent adına utanç sorunların kaynağı olmaya devam ediyor. Neden olduğu çirkin görüntüler, çevre kirliliği ve gürültü kirliliği vatandaşın tepkisine neden oluyor. Sık sık gündeme gelen site her kesim tarafından büyük tepki alıyor.

 

Çöpler yığılmış durumda

Sanayi Sitesinin her sokağında bulunan çöp konteynırlarının düzenli olarak toplanmaması özellikle esnafı çileden çıkarıyor. Çöpler toplanmadığı için birikerek, kötü koku ve çirkin görüntülere sebep oluyor. Biriken çöpler arasında farelerin de cirit attığını söyleyen Sanayi esnafı, “Belediye’ye çöp vergimizi veriyoruz. Ancak buna rağmen gelip çöplerimizi toplamıyorlar. Düzenli olarak toplanmasını istiyoruz.” diyerek sitem ettiler.

 

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı