Haber Detayı
10 Ağustos 2017 - Perşembe 16:59
 
Bu proje daha ne kadar bekleyecek?
Saadet Partisi (SP) İl Başkanı Mustafa Niyazi Yanmaz, kentin Ulaşım, Sağlık, Eğitim, Tarım ve Şehirleşme başta olmak üzere başta olmak üzere birçok alanda önemli problemleri bulunduğunu belirterek, bu sorunları sürekli gündemde tutarak hükümeti çözüm yolunda adım atmaya zorlayacaklarını belirtti.
GÜNDEM Haberi
Bu proje daha ne kadar bekleyecek?

2002 yılından bu yana ülkeyi yöneten AK Parti döneminde Tugay’ın taşınacağı, buranın yeşil alan olarak Urfa’ya kazandırılacağı yönünde sözler verildiğini anımsatan Yanmaz, ‘Fırat suyu yanı başımızdan geçiyor ama Karakoyun’a verilemiyor. Bunun da defalarca sözü verilmişti, bu sözlerin gereği yapılmadı. Ulaşım alanında ciddi sorunlar var. Çevik Kuvvet  köprülü kavşağı projesinin ne zaman yapılacağı hala belli değil. Hem burada, hem Abide kavşağında sürekli bir yığılma söz konusu.. Tüm bu sorunların takipçisi olacağız’ dedi.

 

Şanlıurfa'nın acil çözüm bekleyen ciddi sorunları dururken, SU-KAY projesi uygulanmasını israf olarak gördüklerini aktaran Yanmaz, aşırı sıcakların yaşandığı bu günlerde bazı halk otobüslerinde klimaların çalıştırılmadığı yönünde yakınmalar yaşandığını aktardı.

 

Elektrik kesintilerinden kaynaklanan problemlerin hayatı olumsuz yönde etkilediğini anlatan Yanmaz, şunları kaydetti:

 

‘Şanlıurfa maalesef özel şirketin insafına terk edilmiştir. Bu konuda devlet denetim mekanizmasının çalıştırılmadığı, sözleşme hükümlerine uyulmadığı yönüne kamuoyunda ciddi bir kanaat oluşmuş durumdadır. Özel sektör böyle temel ve hayati bir konuda tamamen kar ve menfaat açısından davranır, yetkililer buna seyirci kalırsa, Cumhuriyet tarihinin en büyük yatırımı olan GAP’ın merkezinde halk sıcaktan kavrulur.  Karaköprü  imar hareketinin en fazla olduğu,  her geçen gün arttığı ve yoğun yaşamın olduğu bir ilçemiz ne yazık ki Çimento fabrikasının yanındaki trafodan beslenmekte ve gördüğümüz gibi çok yetersiz kalmaktadır.

 

Kentin dört bir tarafına tez elden yeni büyük TRAFO merkezleri yapılmalıdır’

 

Elektrik kesintisinden aydınlanmanın,  serinlemenin dışında, kuyu sulaması yapan çiftçi, esnaf, atölye, sanayici, ev hanımı, hastane, eczane ve asansörde kalıp korkan ve psikolojisi bozulan çocuk ve bayanlar etkilenmektedir. Besicilik yapan esnaf hayvanlarına elektrik kesintisinden dolayı su verememektedir. Tankerlerle su taşımak mecburiyetinde kalmaktadır..’’

 

Elektrik kesintisinden aydınlanmanın, serinlemenin dışında, kuyu sulaması yapan çiftçi, esnaf, atölye, sanayici, ev hanımı, hastane, eczane ve asansörde kalıp korkan ve psikolojisi bozulan çocuk ve bayanlar etkilenmektedir. Besicilik yapan esnaf hayvanlarına elektrik kesintisinden dolayı su verememektedir. Tankerlerle su taşımak mecburiyetinde kalmaktadır.''

 

EKONOMİ KÖTÜ YÖNETİLİYOR

 

AK Parti Genel Başkanı,  Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan’ın bir süre önce Giresun’de sarf ettiği ‘’Son zamanlarda gerileme yaşandıysa maalesef yaptığımız yanlışlardan’’ şeklindeki sözlerini anımsatan Yanmaz,  ‘Türkiye ekonomisi iyi bir tarafa doğru gitmiyor. Üreten bir toplum olmamızı sağlayacak doğru politikalar geliştirilmiyor. Başta et olmak üzere birçok ürünü dışarıdan ithal ediyoruz. Türkiye artık IMF’nın bile borç veremeyeceği ülkeler sınıfına geldi. Biz yanlış yolda olunduğunu söylediğimizde Ak trollerin saldırısına uğruyorduk. Şimdi yanlışlar yapıldığını bizzat Sayın Cumhurbaşkanı söylüyor’ dedi. 

 

Yanmaz, ‘’İşsizlik’’ “bitirilen tarım”, “yok edilen hayvancılık”, “yanlış yatırımlar” ve “yanlış politikalar”ın ülkenin gerçek gündemini teşkil ettiğini sözlerine ekledi.

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı