Haber Detayı
04 Ağustos 2018 - Cumartesi 15:59
 
Borçlar ödenmesze U19 ile maçlara çıkacaklar
Şanlıurfaspor Kulüp Başkanı Emin Yetim, Şanlıurfaspor için verilen sözlerin tutulmadığını belirterek, “Varsa bir baba yiğit gelsin” dedi.
SPOR Haberi
Borçlar ödenmesze U19 ile maçlara çıkacaklar

Şanlıurfaspor tesislerinde basın mensuplarıyla bir araya gelen Şanlıurfaspor Kulüp Başkanı Emin Yetim, transfer çalışmalarının tamamlandığını ancak kulüp üzerinde bulunan icralar nedeniyle transfer yasağının transferleri durma noktasına geldiğini açıkladı.

Başkan Emin Yetim, geçtiğimiz günlerde yapılan toplantının ardından alınan kararların uygulanmadığına dikkat çekerek şu ifadelere yer verdi;

“Şuanda kadromuzda 28 futbolcu bulunmaktadır. Hepsi şu anda kampta, bu futbolcuların transfer peşinatları ödendi. Fakat lige başlamamız için şu anda kulüp üzerinde bulunan icraların kaldırılması gerekiyor. Eski kulüp yöneticileri kulüpten alacaklarına karşılık icra davaları açmış bulunmaktalar. Bunun yanı sıra 1971 yılında kulüpte oynamış olan ve bugün kulübümüze karşı SSK davası açan eski futbolcular da var.

Bu ve benzeri durumlar nedeniyle Şanlıurfaspor kulübümüz şu anda transfer yasağıyla karşı karşıyadır. Bu yasağın kalkması için çok acil 20 Ağustosa kadar borçlarının ortadan kaldırılması gerekmektedir. Aksi halde kulübümüz sezonu açamayacak ve bizler U19 gençlerimiz ile tedbirli olarak yola devam etmek zorunda kalacağız.

Geçtiğimiz günlerde Valilik, büyükşehir belediyesi ve STK temsilcileriyle bir toplantı gerçekleştirdik. Bu toplantıda Şanlıurfaspor’a yardım yapılması kararlaştırılmasına rağmen ne yazık ki halen somut bir adım atılmadı. Bir an önce bu borçların ödenerek kulübümüzün lige hazır bir şekilde sezonu açması gerekiyor. Aksi halde Şanlıurfaspor’un Gaziantepspor’dan geri kalır bir tarafı kalmayacak. Ayrıca tüm Şanlıurfaspor sevdalılarının da elini taşın altına koymaları gerekiyor"

Verilen sözlerin tutulmadığını söyleyen Başkan Emin Yetim, "Varsa bir baba yiğit gelsin" dedi. "İlçe takımına 2.5 Milyon sponsor olunuyor" diye konuşan Başkan Emin Yetim, Şanlıurfaspor'a destek olunmadığından ve verilen sözlerin tutulmadığından yakındı.

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı