Haber Detayı
29 Ekim 2018 - Pazartesi 23:44
 
Birecik Sahilinde sonbahar keyfi yaşanıyor
Şanlıurfa’nın Birecik ilçesi Belediye Başkanı Av. M. Faruk Pınarbaşı’nın en önemli projeleri arasında yer alan ve 3. etabı bu yılın sonunda tamamlanması planlanan Fırat Nehri kenarındaki Sahil Park, hafta sonu ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tatilinde piknikçilerin akınına uğradı.
İLÇELER Haberi
Birecik Sahilinde sonbahar keyfi yaşanıyor

Fırat Nehri’nin incisi Birecik’e, Belediye Başkanı Av. M. Faruk Pınarbaşı’nın ilçede yaşam kalitesini yükseltmek amacıyla kazandırdığı Sahil Park, yazdan kalma günlerin tadını çıkarmak isteyen Şanlıurfalılar tarafından dolup taştı.

Dünyanın en önemli akarsuları arasında yer Fırat Nehri kenarındaki Sahil Park’a gelen aileler, mesai saatlerinin stresini atma imkânı buldu. Hafta sonu ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tatilinde geldikleri park içerisindeki parkurda yürüyen vatandaşlar, özenle oluşturulan üzeri kapalı oturma gruplarında dinlendi.

 

Hafta sonu pikniklerinin olmazsa olmazı mangal keyfini doyasıya yaşayan Sahil Park müdavimleri,  3. Etabı da bu yılın sonunda tamamlanarak toplam 10 kilometreye ulaşacak parkta, doğayla baş başa kalmanın huzurunu yaşadı.

Çocukları, park içerisindeki oyun gruplarında oynayarak zaman geçiren piknikçiler,  Birecik Belediye Başkanı M. Faruk Pınarbaşı’na, tarihi Birecik Köprüsü ile görsel şölen sunan Sahil Parkı kente kazandırmasından dolayı teşekkür ettiler.

 

“Hemşerilerim hizmetlerin en iyisine layık”

 Hemşerilerinin, hizmetlerin en iyisine layık olduğunu belirten Birecik Belediye Başkanı M. Faruk Pınarbaşı ise Sahil Park 3. Etabı’nın altyapı çalışmalarının tamamlandığını belirterek, şunları söyledi:

“Kafeler, eğlence alanları, yürüyüş parkurları, spor alanları, balık tutma platformları, çocuklar için oyun grupları, oturma bisiklet yolu, yürüyüş parkuru gibi zenginliğe sahip Sahil Park, Fırat Nehri ile bütünleşti. Sahil Park sadece Birecik halkımızın değil çevre il ve ilçelerden gelen vatandaşlarımızın da gözdesi oldu. Bitme aşamasında olan Sahil Park’ın 3. Etabında voleyboldan, basketbola, futboldan tenise kadar birçok spor branşına hizmet edecek olan salonumuzun inşaatı tamamlandı.  Sahil Parkımızda sadece Bilecikli vatandaşlarımızı değil çevre il ve ilçelerden gelen konuklarımızı da ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz.”

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı