Haber Detayı
04 Haziran 2018 - Pazartesi 16:09 Bu haber 1498 kez okundu
 
Birecik kaymakamlığından örnek davranış
"Yaşlılarımızın yüzü solmasın" projesi Birecik'te vatandaşların yüzünü güldürüyor.
YAŞAM Haberi
Birecik kaymakamlığından örnek davranış

Birecik'te ikamet eden yaşlı, kimsesiz ve yoksul vatandaşlara yardımcı olmak, onları yalnız bırakmamak adına Birecik Kaymakamlığı SYDV Başkanlığı Mütevelli Heyeti tarafından hazırlanan ve Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü tarafından finanse edilen "Yaşlılarımızın Yüzü Solmasın" Projesi hayata geçirildi.

 

Proje kapsamında istihdam edilen 10 bakıcı personel yaşlı, kimsesiz ve yoksul vatandaşlara haftalık/aylık periyotlarla evlerinde ziyaret edip gerekli tespit çalışmalarını tamamlayarak günlük ihtiyaçları karşılanıyor, gerekli ilk yardım müdahalelerinde bulunuyor, kirli ve kullanılamaz halde olan vatandaşlarımızın evleri, Birecik Belediye Başkanlığından destek istenerek gerekli temizlik ve ilaçlama çalışmaları yapılarak hijyenik hale getiriliyor.

 

Yaşlıların yüzünü bir nebze de olsa güldüren "Yaşlılarımızın Yüzü Solmasın" adlı proje yılsonuna kadar devam edecek. Kaymakam Kadir Perçİ, yaşlı, kimsesiz ve bakıma muhtaç olan vatandaşlarımızın olması durumunda Kaymakamlığımız SYDV Başkanlığına bildirilmesini istedi.

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı