Haber Detayı
29 Mayıs 2018 - Salı 09:38 Bu haber 2658 kez okundu
 
Birecik Belediye Başkanı “Tepkimiz partimize değildi”
Şanlıurfa'nın Birecik İlçesi Belediye Başkanı Av. M. Faruk Pınarbaşı, AK Parti İlçe binasında toplanarak, aday listesine tepki gösteren partililere hitaben yaptığı konuşmanın bazı basın organları tarafından çarpıtıldığını söyledi.
SİYASET Haberi
Birecik Belediye Başkanı “Tepkimiz partimize değildi”

Liste tepkisini dile getiren Başkan Pınarbaşı, "Tepkimiz partimize değil. Parti bizim partimiz. Bu liste genel merkezimiz tarafından değil, illerde görev verilen kişiler tarafından yapıldığı için halkımızın benimsemediği bir tablo çıktı" ifadelerini kullandı.

 

Birecik Belediye Başkanı Av. M. Faruk Pınarbaşı, konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, milletvekili aday listelerinin duyurulmasının ardından, listede adı bugüne kadar duyulmamış bazı isimlerin yer almasının, buna karşın halka mal olmuş, binlerce oyu peşinden sürükleyebilecek isimlere yer verilmemesine tepki gösteren partililerin araç konvoyu ile AK Parti Şanlıurfa İl teşkilatına gitmek istediklerini anımsattı.

 

Bunun doğru olmayacağını, partiye zarar verebileceğini düşünerek, tepkili topluluğu yatıştırmak istediklerini vurgulayan Başkan Pınarbaşı,  şunları söyledi:

 

“Partililerimiz elbette bu tepkilerinde haklıydı ama parti bizim partimiz olduğu için böyle bir duruma izin veremezdik. İlçe binasında toplanan partililer ile görüşerek, böyle bir durum yaşanması halinde olabileceklerden söz ettik. Ben burada yaptığım konuşmada; ‘Birecikliler partilileri galeyana getirdi derler ve seçimin sonucundan sorumlu tutuluruz’ ifadelerini kullandım. Oysa, liste partimiz tarafından değil, liste başında yer alan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Sn. Ahmet Eşref Fakıbaba tarafından yapılmıştır. Bir kişinin hatasını bütün partiye mal etmek ne kadar doğru olur ?

 

Ben her zaman sonucu ne olursa olsun doğruları söylemekten kaçınmadım. O gün partililerimizle görüşürken de bunu dile getirdim. Ben halen potansiyel birkaç kişinin dışında listenin doğru bir liste olmadığını savunuyorum. Çünkü bunun örneklerini daha önce yaşadık. Halkımızın benimsemediği, tanımadığı, bilmediği, partiye emek de vermemek kişilerin aday gösterilmesinin olumsuz sonuçlarını gördük. Kaygımız da bu yüzdendi.

 

Partimizin kurucusu, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a olan sevgi ve partimizin bugüne kadar verdiği hizmetler bizleri tam 16 yıldır iktidarda tuttu. Halkımız bunu dikkate alarak yine partimizin yanında olacaktır. Her şeye rağmen liste yanlış da olsa biz partimizin başarısı için çalışacağız. Bundan hiç kimsenin endişesi olmasın. Elimizden geldiğinde kişilere değil partimize oy verilmesini rica edeceğiz halkımızdan. Çünkü, bu seçim Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en önemli seçimidir. Hassasiyetimizin bundan kaynaklı olduğunun bilinmesini isteriz.”

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı