Haber Detayı
13 Mart 2018 - Salı 16:10
 
Beton yol uygulaması Bozova'dan sonra Halfeti'de
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, ‘Sakin Şehir Halfeti’ ilçesinde turizm sezonu başlamadan yol yapım çalışmalarına başladı. Şanlıurfa’daki ilçelerin yollarını kullanışlı hale getirmeyi hedefleyen Büyükşehir Belediyesi, uzun ömürlü beton yol uygulama çalışmalarını hızlandırdı.
İLÇELER Haberi
Beton yol uygulaması Bozova'dan sonra Halfeti'de

Şanlıurfa’da yol sorununa kalıcı çözümler getirmek amacıyla beton yol uygulaması başlatan Büyükşehir Belediyesi, çalışmalarına titizlikle devam ediyor. Şehrin her anlamda yaşam standardını yükseltmeyi hedef edinen Büyükşehir, turizm açısından Şanlıurfa için büyük önem arz eden Halfeti’de sıcaklıkların artmasıyla yol yapım çalışmalarına başladı. Halfeti’deki beton yol uygulama çalışmalarını Sırataşlar, Dergili ve Yukarıgöklü kırsal mahallerinde başladıklarını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, “Halfeti ilçemizin Adıyaman yönündeki son kırsal mahallesi olan Sırataşlar bölgesindeyiz. Sırataşlar, Dergili ve Yukarıgöklü grup yolunun altyapısı geçen yıl yapılmıştı. Kışın bitmesi ile tüm ilçelerimizde yeni ve kalıcı bir yol uygulaması olan, hasırlı beton yol uygulamasını başlattık.

Bugün de arkadaşlarımız ve muhtarlarımızla birlikte alanı kontrole geldik. Büyükşehir Başkanlığı olarak hedefimiz özellikle yollarımızı kalıcı ve uzun ömürlü yaparak 50 yıl artık kimsenin bu yola dokunmamasını sağlamaktır. Böyle yaparsak yol ağımızı daraltmaya, bitirmeye doğru gideriz. Artık kırsalda bir devrim olarak 50 yıllık ömre sahip hasırlı beton yol uygulaması var. Halfeti’mizin Sırataşlar, Dergili ve Yukarıgöklü köylerindeki yol yapım çalışmaları vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun. Çalışmalarından dolayı teknik ekibi kutluyorum. Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığımız işinin başında olacak ve bizler de Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman halkımızın yanında olacağız” dedi.

 

Çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Çiftçi, daha sonra muhtarlar ve vatandaşlarla bir araya gelerek talep ve önerileri dinledi.

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı