Haber Detayı
30 Mayıs 2018 - Çarşamba 14:05 Bu haber 1564 kez okundu
 
Baydilli, koruyucu ailelerle bir araya geldi
Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından Karaköprü Belediyesinin katkılarıyla düzenlenen iftar yemeğinde koruyucu aileler ve çocuklarıyla bir araya geldi.
YAŞAM Haberi
Baydilli, koruyucu ailelerle bir araya geldi

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından Karaköprü Belediyesinin katkılarıyla düzenlenen Koruyucu ailelerle iftar programına katıldı. Başkan Baydilli iftar yemeğinde koruyucu ailelerle tek tek ilgilenerek sohbet etti. Başkan Baydilli'ye Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali Cevheri de eşlik etti.

 

İftar yemeğinin ardından konuşan Başkan Baydilli, koruyucu ailelerin yetim çocuklara sahip çıkarak kutsal bir vazife üstlendiklerini dile getirdi.

 

Başkan Baydilli, "Koruyucu ailelerimiz ve çocuklarla bu iftar yemeğinde bir araya gelmekten son derece mutluluk duyuyorum. Onların gerçekten önemli bir iş yaptıklarını belirterek teşekkür etmek istiyorum. Bu dünya hayatı gelip geçicidir. Kim bu dünyada bir iyilik yaparsa mükafatını öbür tarafta alacaktır. Bu yetim çocukların İslam'da ne kadar önemli olduğunu ifade etmek istiyorum. Bir yetimi mutlu etmek, ona bir aile ortamı sağlamak kadar güzel bir şey yok. Devletimiz yetim çocuklarımız için tüm imkanlarını seferber ediyor ama onlara bir aile ortamı sağlayan koruyucu ailelerimiz en önemli işi yapıyor. İnşallah bunun karşılığını ahiret hayatında kat kat alacaksınız. Bu yetim çocuklara gerekli özveriyi sağlayıp aile ortamı oluşturduğunuz ve sahip çıktığınız için teşekkür ediyorum" diye konuştu.

 

Koruyucu ailelerin gösterdiği fedakârlığa değinen AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali Cevheri, " Ufacık bir yavrunun sorumluluğunu almak takdirlerin en büyüğünü hak ediyor. Şanlıurfa’daki ailelerimize gerçekten yürekten teşekkür ediyorum. Gerekli ilgi ve alakayı göstermek suretiyle çocuklarımıza anne sıcaklığını, baba şefkatini gösteriyorsunuz. Devletimiz de sağ olsun her türlü imkanı ve yardımı sağlıyor" dedi.

 

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hasan Bilici katkılarından dolayı Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli'ye teşekkür ederken, şu an itibari ile 61 çocuğumuza 43 koruyucu aile tarafında bakıldığını ve Şanlıurfalı vatandaşların duyarlılığı ile koruyucu aile sayısının artacağına inandığını kaydetti.

 

İftar programının ardından Başkan Baydilli ve protokol üyeleri, koruyucu aileler ve çocuklarıyla hatıra fotoğrafı çektirdi. 

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı