Haber Detayı
18 Mart 2017 - Cumartesi 12:31 Bu haber 2021 kez okundu
 
Baydilli: Çanakkale'yi İyi Anlamazsak Bugünü Anlayamayız
Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, katıldığı Çanakkale Şehitlerini Anma Programında Çanakkale destanının önemine değinerek, Çanakkale'nin iyi okunması ve anlaşılması gerektiğini dile getirdi.
- Haberi
Baydilli: Çanakkale'yi İyi Anlamazsak Bugünü Anlayamayız

Çanakkale zaferinin 102. yıldönümü nedeniyle Karaköprü'de bulunan Zehra Anadolu Sağlık Meslek Lisesi'nde düzenlenen Çanakkale Şehitlerini Anma programına Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli katıldı. Başkan Baydilli, konuşmacı olarak katıldığı programda gençlere Çanakkale zaferinin önemini ve Çanakkale'yi anlamanın gerekliliğini anlattı.

                                 

Kürsüye çıkarken Türk bayrağını öperek alnına koyan Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, vatanı vatan yapanın al bayrak olduğunu ve bayrağa saygı gösterilmesi gerektiğini kaydetti. Çanakkale'nin iyi anlaşılması gerektiğini dile getiren Başkan Baydilli, "Çanakkale bu ülke için, Anadolu için çok önemli bir zaferdir. Çanakkale'yi 3-5 kelimeyle anlatamayız, Çünkü o zamanı anlarsak bugünü de anlamış oluruz.  Ecdadımızı okumamız, öğrenmemiz gerekiyor. Osmanlı bu dünyaya 600 yıl boyunca hükmetti, İslam'ın ve Kuran'ın bayraktarlığını yaptı. Gençlerden isteğim tarihi iyi okumalarıdır ve anlamak için çaba sarf etmeleridir" diye konuştu.

                                         

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, programdan sonra Zehra Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Müdürü Hasan Basri Turan'dan plaket alırken, öğrencilere Çanakkale zaferini anlatan kitap hediye etti.

Kaynak: Editör:
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı