Haber Detayı
19 Temmuz 2019 - Cuma 09:43 Bu haber 392 kez okundu
 
Başkan Kuş, talepleri yerine getiriyor
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, saha gezileri kapsamında gittiği Muradiye ve Selçuklu mahallelerinde talepleri birinci ağızdan dinleyip anında çözüm üretti. Başkan Kuş’un bu davranışı vatandaşların büyük takdirini topladı.
YAŞAM Haberi
Başkan Kuş, talepleri yerine getiriyor

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, saha gezileri kapsamında hem belediyenin rutin çalışmalarını inceliyor hem de esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelip talepleri birinci ağızdan dinliyor. Son olarak beraberindekilerle birlikte Muradiye ve Selçuklu mahallelerinde temaslarda bulunan Başkan Kuş, vatandaşların yeşil alan ve yol talepleri için ilgili birimlere talimat verdi.

Muradiye Mahalle Muhtarı Dello Alak ve vatandaşların da eşlik ettiği saha gezileri kapsamında mahalleye yeni yeşil alanlar kazandırmak için temaslarda bulunan Başkan Kuş, "Boş gördüğüm her alanı mevzuatlar çerçevesinde yeşil alana dönüştürmek istiyorum. Yaşlılarımız ve gençlerimizin güzelce vakit geçirdiği yeni alanları bir bir ilçemize kazandıracağız.” dedi.

 

Eyyübiyeli vatandaşların her şeyin en güzeline layık olduğunu ve kendilerinin de bunun için büyük çaba harcadıklarını belirten Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, "Bugün Muradiye Mahallesi muhtarımızla birlikte, halkımızla birlikte mahallemizi gezdik ve eksik noktaları tespit ettik. Mahallemizde yaptığımız incelemelerde vatandaşlarımızın park talebi olduğunu gördük. Yine bazı sokaklarımızda kilitli beton parke taşı eksikliğini gördük. Bu hususta Park Bahçeler Müdürlüğü ekiplerimize ve yine Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekiplerimize talimat verdik. Bu talepleri inşallah çok hızlı bir şekilde çözüme kavuşturacaklar. Eyyübiyeli hemşerilerim kendilerine yakışan en güzel hizmeti bir bir alacaktır. Kısa süre içinde yaptığımız çalışmalar da meyvelerini verecek ve Eyyübiye çok büyük projelerle tanışacak. Gittiğim gezdiğim tüm mahallelerde ilk baktığım alanlar boş alanlar oluyor. Bunları yeşil alana ve parklara nasıl dönüştürebiliriz şeklinde kafa yoruyoruz. Vatandaşlarımızın güzelce vakit geçirebilecekleri yeşil alanları ilçemize kazandırmayı hedefliyoruz. inşallah her gördüğümüz boş alanı mevzuatlar ölçüsünde çözebilirsek yeşil alanlara çevirip Eyyübiye halkımızın hizmetine sunacağız.” dedi. 

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı