Haber Detayı
22 Kasım 2020 - Pazar 22:24 Bu haber 951 kez okundu
 
Başkan Kılcı’dan Bülent Arınç’ın Sözlerine Tepki
Şanlıurfa Gaziler ve Şehit Aileleri Derneği Başkanı Bekir Kılcı, Bülent Arınç'ın "Selahattin Demirtaş tahliye edilmeli" sözüne çok sert çıkarak ‘’Türkiye Cumhuriyeti Devletine aklı sıra kafa tutan bir hainin salıverilmesini istemek, bu yönde devletin savcısına, hakimine ayar vermeye çalışmak, vatan haini alçaklarla beraber olmak demektir.’’ Sözleriyle tepki gösterdi.
GÜNDEM Haberi
Başkan Kılcı’dan Bülent Arınç’ın Sözlerine Tepki

Şanlıurfa Gaziler ve Şehit Aileleri Derneği Başkanı Bekir Kılcı, yazılı kınama mesajı yayımlayarak ‘’ "Ey hâkim ve savcılar; Osman Kavala'nın hala tutuklu kalmasına hayret ediyorum, tahliye edilmesi lazım",  "Devran kitabını okudum, Belki Demirtaş hakkında fikriniz değişmeyecek ama Kürtlerin neler yaşadığını anlayacaksınız, Kürtler konusunda fikriniz değişebilir" şeklindeki ifadeleri dikkat çeken Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç'a tepkisini şu sözlerle dile getirdi.

 

 

       ‘’Bölücü terör örgütü mensuplarını, çoluk çocuk demeden sivil vatandaşları katleden, kahpe pusularda asker, polis ve korucularımızı şehit eden eli kanlı teröristleri koruyan, himaye eden, bölücü terör örgütünün başı, çocuk katili bir alçağın heykelini Ankara'ya dikeceğiz diyerek Türkiye Cumhuriyeti Devletine aklı sıra kafa tutan bir hainin salıverilmesi istemek, bu yönde devletin savcısına, hakimine ayar vermeye çalışmak, vatan haini alçaklarla beraber olmak demektir.

Sıfatı, makamı ne olursa olsun hiç kimse Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin düşmanı, asker, polis, sivil binlerce insanımızın katili vatan haini alçakların avukatlığına soyunmasın ve sabrımızı sınamasın.

Vatanımız bölünmesin, bayrağımız inmesin, ezan sesimiz dinmesin diye vatan hainleriyle sürdürülen mücadelelerde gözlerini kırpmadan canlarını feda eden aziz şehitlerimizin kanlarıyla sulanan vatan topraklarımızı it postallarıyla çiğnetmeyeceğiz.

Aziz şehitlerimizin canlı şahitleri gaziler olarak şehit ailelerimiz ile birlikte, gerek olduğu anda gözümüzü kırpmadan bu vatan hainlerine ve yardakçılarına karşı,  devletimizin yanında yer alarak mücadele etmeye hazır olduğumuzu Şehit Gazi Yakınları ile Vatansever Kamu Çalışanları Sendikası Sağlık yönetim kurulu ve üyeleri olarak bir kez daha ifade ediyoruz.

Dışardan ya da içeriden, nereden gelirse gelsin, cennet vatanımıza ve aziz milletimize göz diken, canına, malına, birliğine, bütünlüğüne göz diken ne kadar vatan haini ve bu satılmış alçakları koruyan sözüm ona siyasi varsa karşılarında daima bizi bulacaklardır.

Demokrasi demek vatana ihanet etmek değildir. Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün dediği gibi , " Vatana ihanetin nedeni olmaz, er ya da geç ödenecek bedeli olur."

Kim ihanet ederse bedelini de misliyle öder.

Bu duygu ve düşüncelerimizi kamuoyu ile paylaşıyoruz.

Ne Mutlu Türküm Diyene...’’

 

Saygılarımızla.

Şehit Gazi Sen Konfederasyonu İl Başkanı &

Şanlıurfa Gaziler ve Şehit Aileleri Dernek Başkanı

Bekir KILCI

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı