Haber Detayı
08 Eylül 2020 - Salı 13:36 Bu haber 932 kez okundu
 
Başkan Karakurt, Urfalılara Çağrıda Bulundu!!!!
Ülkem Partisi Güneydoğu Anadolu Bölge Yardımcısı ve Şanlıurfa Teşkilat Başkanı Esvet Karakurt yazılı basın açıklaması yayımlayarak Şanlıurfalı vatandaşlara ‘’ Sağlık asla şakaya gelmez. Lütfen kurallara riayet edelim. Güzel yarınlar bizleri bekliyor.’’ İfadelerini kullandı.
SAĞLIK Haberi
Başkan Karakurt, Urfalılara Çağrıda Bulundu!!!!

Son zamanlarda Covid-19 vakalarının Şanlıurfa’da gün geçtikçe hızla artarak hasta sayı oranlarının yükselmesine ilişkin Ülkem Partisi Güneydoğu Anadolu Bölge Yardımcısı ve Şanlıurfa Teşkilat Başkanı Esvet Karakurt, Şanlıurfa halkına seslenerek şunları kaydetti;

 

 

‘’Çin'in Wuhan bölgesinde ortaya çıkan ve tüm dünyayı çepe çevre sarmalayıp etkisi altına alan Covid-19 salgını 11 Mart’tan itibaren ülkemizde de kol gezmeye devam ediyor. Sağlık Bakanımızın ve Bilim Kurulu Üyelerimiz tarafından salgın ile mücadele kapsamında birçok önlemler alınarak bazı kısıtlamalar getirildi. Lakin toplum olarak şunu görüyoruz ki halkımız ‘’Bana bir şey olmaz, Allah’ın dediği olur, Virüs diye bir şey yoktur.’’ Gibi cümlelerle hem kendi sağlığını hem de toplumun sağlığını hiçe sayıyor. Oysaki kabullensek te kabullenmesek te virüs aramızda gezerek bizleri sevdiklerimizden koparmak için fırsat kolluyor. Şanlıurfa halkı olarak bizler gelenek ve göreneklerimizden kısa bir süreliğine uzaklaşmayarak sosyal mesafe hijyen ve maske kurallarına riayet etmeyerek virüse fırsat tanıyıp adeta davetiye çıkarıyoruz. 65 yaş üstü ve kronik hastası olan vatandaşlarımız zaruri işleri olmadığı sürece dışarı çıkmasınlar. Çıkmaları gerektiğinde ise sosyal mesafe hijen ve maske kuralına uysunlar. Gerçekten zorlu sıkıntılı süreçten geçiyoruz. Bu işin şakası yok virüs tuttuğunu bırakmıyor acıması vicdanı yok insanları yerle bir ederek sevenlerinden sevdiklerinden alıp götürüyor.

 

Son olarak şunu söylemek istiyorum; ''Virüs bizi öldürmez tedbirsizlik vurdumduymazlık öldürür. Kendinizi düşünmüyorsanız sevdiklerinizi düşünün. Virüsten değil sevdiklerinizi kayten korkun’’ Diyerek yazılı basın açıklamasını sonlandırdı.

 

 

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı