Haber Detayı
11 Aralık 2018 - Salı 11:12 Bu haber 1209 kez okundu
 
Başkan Ekinci’den o görüntüler için açıklama
Geçtiğimiz günlerde hayvan barınağı ile ilgili sosyal medyaya düşen görüntülerle ilgili Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci sosyal medya hesabında yaptığı açıklamada, “sorumluluk Büyükşehir Belediyemizde konu takip ediliyor” dedi.
GÜNDEM Haberi
Başkan Ekinci’den o görüntüler için açıklama

Geçtiğimiz günlerde Sokak Hayvanlarını Koruma ve Yaşatma Derneği (SOHAYKO) tarafından paylaşılan bir  videoda hayvanların çok kötü şartlarda kaldığı ve  büyük bir kısmının ise çok zayıf olduğu yönünde bir video paylaşılmıştı. Konunun sosyal medyada gündem olması üzerine Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci kendi sosyal medyasında bir açıklama yaptı.

 

Ekinci açıklamasında barınağın sorumluluğunun Büyükşehir belediyesinde olduğunu ifade etti. Ekinci, “Büyükşehir Belediyemizin sorumluluğunda olup İlçemiz sınırlarında bulunan hayvan barınağı ile ilgili şikayet konusu olumsuz şartlar Büyükşehir Belediyemizin ilgili birimleri tarafından takip edilip gereği yapılmaktadır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” dedi.

 

Öte yandan söz konusu hayvanın görüntüsü hayvan barınağının karantina bölümünden alındığı ve hayvanın tedavisi sürdüğü öğrenildi. Görüntülerdeki hayvanın birkaç gün önce barınağa getirildiği ve hayvan ölümcül olan genç hastalığına yakalandığı öğrenildi.

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı