Haber Detayı
03 Kasım 2017 - Cuma 07:34 Bu haber 1517 kez okundu
 
Başkan’dan Öğüt; Ailenizin Tavsiyelerini Dinleyin
Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, “Eğitime destek kitap dağıtım” projesi kapsamında Hüsnü M. Özyeğin Ortaokulunu ziyaret ederek, 5’inci sınıf öğrencileriyle biraraya geldi.
YAŞAM Haberi
Başkan’dan Öğüt; Ailenizin Tavsiyelerini Dinleyin

Siyer-i Nebi Kitabı dağıttık öğrencilere, ailelerinin tavsiyelerini dinlemeleri yönünde öğütte bulunan Başkan Demirkol, “Ailenizin size verdiği tavsiyeleri, sözleri, öğretmenlerinizin sözlerini dinleyiz” dedi.

 

Başkan Fevzi Demirkol, beraberinde Belediye Meclis üyeleri Mehmet Keskin ve Mehmet Toprak ile birlikte Ahmet Yesevi Mahallesinde bulunan Hüsnü M. Özyeğin Ortaokulunu ziyaret etti. Okul Müdürü Ekrem Özdemir ve öğretmenler tarafından karşılanan Başkan Demirkol, 5’inci sınıf öğrencileriyle biraraya geldi. Öğrencilerle sohbet ederek, kısa bir konuşma yapan Başkan Demirkol, şunları söyledi:

 

“Gençler bizim geleceğimiz. Gençler, ailelerinin umudu ve milletimizin geleceği. Bu bakımdan sizlerin en iyi şekilde yetişmesi için Milli Eğitim Müdürlüğümüz, okul müdürü ve öğretmenlerimiz ellerinden gelen tüm çabayı gösteriyor. Sizlerden bir isteğim olacak; ailenizin size verdiği tavsiyeleri, sözleri, öğretmenlerinizin sözlerini dinleyiz, öğretmenlerinizin verdiği ödevleri zamanında yapın. Bu yılda, çeşitli deneme sınavları yapacağız. Okul müdürümüz, Milli Eğitim Müdürlüğümüzle eğitim konusundan devamlı işbirliği halinde olacağız. Şimdi, bizim bilgi çağında en iyi şekilde yetişmeniz için ve daha sonrasında bu bilgi çağında elde etiğiniz bilgileri, devletimizin menfaati için devletimizin ve milletimizin refahı için en iyi şekilde kullanmak gerekmektedir. Bu hususta maneviyatımızı, milli değerlerimizi, tarihimizi öğrenmemiz lazım. Bu aziz milletin size ihtiyacı olduğunu hiçbir zaman için unutmamız lazım.

 

Sizlere Peygamberimizin hayatını anlatan Siyer-i Nebi Kitabı getirdik. Bu kitabı okuyacaksınız, bu kitabın sonunda test şeklinde sınav yapacağız. Bu sınavda başarılı olan öğrencilerimizi çeşitli ödüllerle, ödüllendireceğiz.”

 

Başkan Demirkol, konuşmalarının ardından “Eğitime destek kitap dağıtım” projesi kapsamında öğrencilere Siyer-i Nebi Kitabı dağıttı. Dağıtılan kitabı okumaları gerektiğini vurgulayan Başkan Demirkol, Siyer-i Nebi konulu sınav yapacaklarını ve başarılı olan öğrencileri ödüllendireceklerini de söyledi. Sınıfları da gezen Başkan Demirkol, daha sonra okuldan ayrıldı.

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı