Haber Detayı
13 Ağustos 2020 - Perşembe 18:05
 
Başkan Çinpolat; ''Ülkemizin en büyük Besi OSB'sidir.''
Şanlıurfa TDİ OSB Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Çinpolat öncülüğünde basın toplantısı düzenlenerek yapılan ve yapılacak çalışmaları dile getirildi.
EKONOMİ Haberi
Başkan Çinpolat; ''Ülkemizin en büyük Besi OSB'sidir.''

Şanlıurfa Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi ( TDİ OSB) Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Çinpolat gerçekleştirilen basın toplantısında şu açıklamalarda bulundu.

 

''Şanlıurfa Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi alanımız 855.000 dekar olup Gaziantep yolu 14.km dedir.Dış ulaşım yolu yaklaşık 3 km olup Büyükşehir Belediyemiz tarafından asfaltlanması bir ay kadar önce yapılmıştır.Bu hizmetinden dolayı Sayın Beyazgüle teşekkür ediyoruz. İç yollarımız 62 km kadar olup asfaltlanması veya kilit taşla yapılması için yetkililerden destek bekliyoruz.

 2012 yılında yatırıma alınmış ve Bakanlıkça yaklaşık 90.000.000 TL(Doksan Milyon TL)' lik altyapı yatırımı yapılmış olup daha eksiklerimiz varken 2017 yılı itibariyle kredilendirmemize son verilmiştir.Besi OSB'miz 533 çiftlik ve 8 tane de  sanayi tesisi yeri olarak Ülkemizin en büyük Besi OSB'sidir.

  Bölgemiz tam kapasite tam kapasite ile hizmete girdiğinde 6 ayda bir 106.000 almak üzere yılda toplam 212.000 büyük baş hayvan kesime hazır hale gelecek olup yıllık 80.000-85.000 ton karkas et piyasaya verebilir hale gelecek ve böylece ülkemizin ithalat için dışarıya giden dövizlerimiz yurt içinde kalacaktır.Bölgemiz tam kapasiteyle çalışması halinde 5.000 Kişiye iş imkanı sağlayacaktır.

Şuan Besi OSB'de 10 tane çiftlikte hayvan bulunmakta olup inşaat aşamasında ise 35 adet çiftlik vardır.TKDK' ye ise bu yıl 80 civarında hibe kredisine başvuru yapılmıştır.112 üyemiz tahsislerini almıştır.

Biyogaz tesisinin  31 Ekim tarihi itibariyle elektrik üretimine başlayacağını tahmin ediyoruz.  

 Üyelerimize en önemli duyurumuz; 01.01.2021 tarihine kadar tahsislerini yapmalarını aksi takdirde bu tarihten sonra bir çok haklarını kaybedeceklerini bilmelerini istiyoruz.''İfadelerini kullandı.

 

 

 

 

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı