Haber Detayı
10 Şubat 2018 - Cumartesi 14:47
 
Başkan Çiftçi en sevilen başkan oldu
Türkiye Belediyeler Birliği tarafından her yıl düzenlenen ‘Türkiye’nin en çok beğenilen Belediye Başkanı’ oylamasında Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, ilk sırayı aldı.
GÜNDEM Haberi
Başkan Çiftçi en sevilen başkan oldu

Türkiye Belediyeler Birliği tarafından her yıl düzenlenen ‘Türkiye’nin en çok beğenilen Belediye Başkanı’ oylamasında Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, ilk sırayı aldı. 2 tur şeklinde devam eden ve 800 bin kişinin katılımıyla ilki gerçekleştirilen oylamada en çok oyu alan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, ikinci tur oylamada da yine birinci sırada yer aldı. 16 Şubat tarihine kadar devam edecek oylamada dereceye giren Belediye Başkanları başkent Ankara’da düzenlenecek törende ödüllerini alacak.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve bakanların katılımı ile gerçekleştirilecek tören öncesi Türkiye Belediyeler Birliği hazırlıklarında son aşamaya gelirken, 800 bin kişinin oylaması ile Şanlıurfa’nın ilk sırada yer alması kentte büyük sevinç yarattı.

 

Yerel yönetimler arası birlik beraberliği pekiştirmek adına düzenlenen oylamada vatandaşlar beğendiği belediye başkanına 'www.baskanlarodul.com' adresinden oy kullanırken, oylamada büyükşehir belediye başkanı, büyükşehir ilçe belediye başkanı, il belediye başkanı, illere bağlı ilçe ve belde başkanlarını şeklinde kategoriler yer alıyor.

 

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı